VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yeni indirim yaptı!

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yeni indirim yapıldığını açıkladı. Üstünsalih, kredi tahsis ücretinin yüzde 5'i tutarında Banka Sigorta ve Muamele Vergisi'nin alınmasına karar verildiğini duyurdu.

VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yeni indirim yaptı!

Vakıfbank bireysel ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını geri çekme kararı aldı. Kısa bir süre önce bireysel ihtiyaç kredilerinde ve konut kredilerinde faiz indirimi yapan VakıfBank, yeniden bir indirime daha gideceğini açıkladı. Banka, 60 aya varan vadelerde yüzde 1.49 olan faiz oranını yüzde 1.45 olarak güncelledi. Maaş müşterisi olmayan kişiler ise VakıfBank’tan 60 aya varan vadelerde yüzde 1.55 faizle kredi kullanabiliyor.

Vakıfbank faiz oranlarını düşürdü

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Merkez Bankası’nın politika faizlerini 425 baz puan geri çekmesiyle birlikte borçlanma maliyetindeki düşüşü müşterilere yansıtmaya devam edeceğini konuştu. Üstünsalih, ekonomik verilerde gözle görülür derecede iyileşmeler göz önünde bulunduruldu ve faiz indirim kampanyasının uygulanması yönünde bir planlama yapıldığını söyledi.

Buna göre Vakıfbank kredi tahsis ücretini yüzde 0.5 olarak belirledi ve bunun üzerinden yüzde 5 oranında da Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmasına karar verildi.

Kredi faizlerini indirme kararı almıştı

Vakıfbank 500.000 TL’ye kadar olan konut kredilerinde yüzde 0.99 faizle kredi verirken, bireysel ihtiyaç kredileri için belirlenen faiz oranı bankanın maaş müşterileri için yüzde 1.49’a, diğer müşteriler için yüzde 1.59 olarak güncellendi. Bankanın düzenlediği kampanyalara bağlı konut kredilerindeki faiz oranı ise yüzde 0.79’a çekildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 00:19

YORUM EKLE