Vakıfbank’a Yeni Genel Müdür Atandı!

Vakıfbank'ta büyük bir değişiklik yaşandı. Vakıfbank Genel Müdürü değişti. Vakıfbank'a yeni genel müdür atandı. Vakıfbank Yönetim Kurulu toplantısından Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda değişiklik kararı çıktı. İşte detaylar...

Vakıfbank’a Yeni Genel Müdür Atandı!

VAKIFBANK GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Vakıfbank Yönetim Kurulu Toplantısında ilginç bir karar alındı. Yönetim kurulu toplantısında alınan karara göre Türkiye'nin en büyük kamu bankalarında biri olan Vakıfbank'ın Genel Müdürü değişti. Daha önce Mehmet Emin Özcan'ın yürüttüğü genel müdürlük görevine Vakıfbank Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih getirildi.Yönetim kurulu başkanlığına ise eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu getirildi. Eski TBMM Başkan Vekili olan Sadık Yakut da bankanın yönetim kurulu üyelerinden biri oldu. Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamalarda bu bilgiler verildi.

VAKIFBANK'TAKİ GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

KAP'a yapılan açıklamaya göre yönetim kurulu toplantısı 27 Mayıs 2019 tarihinde yapıldı. Toplantıda alınan kararlara göre Vakıfbank Denetim Komitesi’ne Şahap Kavcıoğlu ve Serdar Tunçbilek’in asil üye olarak, Dilek Yüksel ve Cemil Ragıp Ertem’in yedek üye olarak seçildiği bildirildi. Vakıfbank Kurumsal Yönetim Komitesi’nde bundan böyle Şahap Kavcıoğlu ve Sadık Yakut görev alırken, Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Mustafa Turan, Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı da Ferkan Merdan oldu. Vakıfbank’ta ayrıca Adnan Ertem, Dilek Yüksel ve Şahin Uğur, Ücretlendirme Komitesi üyesi olarak seçildiler. Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu olurken, Vakıfbank Genel Müdürü de Abdi Serdar Üstünsalih oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 01:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler