Volkswagen, Türkiye yatırımında son noktayı koydu; Alternatif lokasyon aramıyoruz

Türkiye'de yatırım yapmayı hedefleyen Volkswagen hakkında ortaya atılan alternatif üretim tesisi iddialarına Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann'dan bir açıklama geldi. Herhangi alternatif lokasyon aramadıklarını belirten Tostmann, yatırım planlarının devam ettiğini söyledi.

Volkswagen, Türkiye yatırımında son noktayı koydu; Alternatif lokasyon aramıyoruz

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatından sonra Alman basının Türkiye'de yatırım yapmayı hedefleyen Volkswagen'in bu planından vazgeçtiği yönünde bir takım iddialarda bulunmuştu.

Şirket ise Alman basınında yer alan bu haberler karşısında bir açıklamada bulunmamış ve haberin doğruluğu göz önüne alınarak yatırmın iptal edileceği konuşılmaya başlanmıştı.

Söz konusu iddialarla ilgili bir açıklama yapan Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann, Türkiye'de ki gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek açıklamasında, "VW Türkiye'de kurulması planlanan üretim tesisi için altenatif lokasyon aramıyor. Karar beklemede ve altenatif konum planları yapma sürecinde değiliz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 16:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler