Yeni Emeklilik Sistemi İçin Berat Albayrak Tarih Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni emeklilik sistemi ile ilgili bazı detayları paylaştı. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Berat Albayrak, yeni emeklilik sistemi için tarih verdi.

Yeni Emeklilik Sistemi İçin Berat Albayrak Tarih Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak canlı yayında yaptığı açıklamalarda yeni emeklilik sistemi ile ilgili detayları paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamalarda yeni emeklilik sistemine ve istihdamdaki artışa değindi. Berat Albayrak açıklamalarında ülkemizin emeklilik, sanayi üretimi gibi faaliyetlerde emin adımlarla ilerleyeceğini belirtti. Milletimizin bütün sıkıntılara karşı verdiği mücadeleyi takdir eden Bakan Albayrak, toplumun gösterdiği bu direnç sayesinde her türlü zorluğun üstesinden geldiklerine değindi.

Yeni Emeklilik Sistemi

Bakan Berat Albayrak yeni emeklilik sistemi ile ilgili olarak, toplumdaki herkesi memnun edebilecek bir emeklilik sistemi kurmaya çalıştıklarını belirtti ve bu sene içerisinde yeni emeklilik sistemi ile ilgili düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

İstihdam

Bütün bu çabalarla birlikte son 8 ayda büyük bir mücadele gerçekleştirdiklerini belirten Albayrak, Mart ve Nisan ayında istihdamın 520 bin girişe ulaştığını söyledi. Açıklamalarına devam eden Berat Albayrak, istihdamın Mayıs ve Nisan aylarında daha da artacağını aktardı.

Turizm

Turizmde rekor kırmayı hedeflediklerini belirten Berat Albayrak, turizmde 50 milyon kişi sayısı ile 35 milyar turist çekmeyi planladıklarını ifade etti. Berat Albayrak bu yılın bol döviz ve bol istihdam olan bir yıl olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 12:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
Balkan
Balkan - 2 gün Önce

aman bilader sen el atma bu işe:)

Popüler Haberler