Yeni İşyeri Açan Esnaf Ne Zaman Kredi Çekebilir? Kredi Çekmek İçin Şartlar Neler

Esnaf için destekleyici krediler devlet tarafından zaman zaman teşvik maksatlı veriliyor. Peki, yeni iş yeri açan kredi çekebiliyor mu? Kredinin merak edilenlerini sizler için derledik…

Yeni İşyeri Açan Esnaf Ne Zaman Kredi Çekebilir? Kredi Çekmek İçin Şartlar Neler

Esnafa verilen kredinin faiz oranları her zaman daha makul oluyor. Hayvan kredisi ya da yeni iş yeri finansmanlarından yararlanabiliyor. Ancak daha önce hiç esnaflık tecrübesi olmayanlar bankalardan yeni iş yeri kredisi kullanamıyor. Bunun nedeni ise geri ödenebilme riski açısından değerlendirilebiliyor. Aylık ciro ile verecekleri kredi miktarını hesaplayabiliyor olması ve kredi sonrasında işletmenin istikrarı hakkında bilgi sahibinde olabiliyor.

EN AZ 6 AYLIK ESNAFLIK GEÇMİŞİNE SAHİP OLMANIZ İSTENİYOR

 Senede %4, 1 seneden sonra 5 yıla kadar da %5 yıllık faizler ile esnaf kredisi imkanı sağlanıyor.  Bu faizli kredilerden yararlanabilmek için en az 6 ay boyunca esnaf ya da ticaret odaları üzerinden oda kaydınız olması gerekiyor. Bu koşulları sağlıyorsanız kredinin oranlarını “Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu” üzerinden bakılabiliyor.

Yeni esnaflar ise ticari kredi kullanamadıkları için devlet faiz destekli krediden yararlanamıyor. Bu esnaflar ise 60 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Ayrıca bankaların çoğu intenet üzerinden yapılan başvuruları kabul ediyor. Tek şartı ise kredi notunun değerine bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 22:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler