Yeni Kurulan Şirketlere Kalkınma Kredisi Veren Bankalar

Yeni kurulan ve daha dönem sonu bilançosu olmayan şirketler para ihtiyacı en önemli sıkıntılardan birisidir.Peki bu ihtiyaç için kredi verecek bankalar hangileridir?

Yeni Kurulan Şirketlere Kalkınma Kredisi Veren Bankalar

Girişimcilik hayatımıza yön veren önemli bir kavramdır. Yeni kurulan şirketler için en önemli problem ise sıcak para bulma sıkıntısıdır. Ancak pek çok banka yeni kurulan şirketlere kredi vermektedir. Tek şart en az 1 yıl faal olarak çalışmak gerekiyor.

Kalkınma Bankası yılda bir kez olmak üzere kredi desteği sağlamaktadır, ancak reklam dolaşmadığı için bu krediden pek çok insanın haberi olmuyor. Ayrıyeten Kalkınma Bankası kredisi için 1 yıl faaliyet şartı da yer almamaktadır. 36 ay vadede 50.000 TL kredi çekmek mümkün görünüyor.

Krediler genellikle devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilmektedir. Kredi Avrupa Yatırım Bankası tarafından da desteklenmektedir.

Yeni kurulan şirketlere bir diğer destek ise üyelik sonucu veriliyor. Üyelik sonucu Esnaf Kefalet Kredisi veya KOSGEB Kredileri kullanılabilir. Eğer şirketinizi KOSGEB kredisiyle kurmuşsa kurum tarafından bu destekleri  daha kolay elde etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:55

YORUM EKLE