Yerli Otomobil 2022 Yılında Lansmanını Yaparak Piyasaya Sürülüyor

Türkiye Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, Yerli otomobil projesinin 2022 yılında lansmanı gerçekleştirilerek piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Yerli Otomobil 2022 Yılında Lansmanını Yaparak Piyasaya Sürülüyor

Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş açıklamasında, "2022'nin ortasında dış dünyadaki araçlar yavaş yavaş piyasaya girmeye başladığında biz de elektrikli aracımızı piyasaya sürmeye başlayacağız. Ve buradaki araç 3'üncü seviyeye hazır otonom yani sürücüsüz bir araç olacak." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Uluslararası Dünya Akıllı Şehirler Kongresi kapsamında düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, Yerli otomobil için potansiyel bir pazar bulunduğunu dikkat çeken Karakaş, "Evet bir fırsat var çünkü otomotiv sektörü bir dönüşümün içerisinde. Dolayısıyla bizim bu zamanı iyi değerlendirmemiz lazım. İkincisi bir pazar var mı? Evet var, hatta otomobilden daha fazlası için bir pazar var. Zaten bizim yola çıkış noktamızda biz hep aynı ifadeyi kullanıyoruz. Biz otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktık diyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 13:28

YORUM EKLE