Yerli Turistlerin Gözdesi Doğu Ekspresine Alternatif 5 Yeni Hat Açılacak

Son senelerde turistler tarafından en çok tercih edilen hatlardan biri olan Doğu Ekspresi’nin en belirgin özelliği yataklı vagonlarının olması şeklinde karşımıza çıkıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu hattan ilham alarak diğer hatlarda da bazı değişiklikler yapacak. Doğu Ekspresi’ne Benzeyen 5 Yeni Hat Daha Açılıyor! Belirlenen diğer hatlara da yataklı vagonlar eklenecek…

Yerli Turistlerin Gözdesi Doğu Ekspresine Alternatif 5 Yeni Hat Açılacak

Doğu Ekspresi’ne Benzeyen 5 Yeni Hat Daha Açılıyor!

Son zamanlarda turistlerin gözdesi olan Doğu Ekspresi büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Gerek üniversite öğrencileri gerekse gezmeyi görmeyi seven yerli, yabancı turistler yataklı vagonlardan bilet alarak keyifli bir Kars yolculuğunun tadını çıkarıyorlar.

Hal böyle olunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’da bu konuda bazı adımlar atma kararı aldı. Diğer bazı tren hatlarına, tıpkı Doğu Ekspresinde olduğu gibi yataklı vagon ekleme kararı alan Bakanlık bu uygulamasını Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan ekspresleri için hayata geçirecek.

Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre Türkiye’ye gelen yabancı turistler, Efes Antik Kenti, Pamukkale, Akdamar ve benzeri birçok turistik meskeni görebilecek, çeşitli yerlerde zamanlarını geçirebilecek ve bu istikamet sayesinde Türkiye’yi yakından tanıma fırsatını elde edecekler. Yeni hatların her bir tanesi Türkiye’nin farklı bir bölgesine gidiyor olacak. Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine özgü tren rotası oluşturulmuş olacak.

Tren turlarına göre otobüs saatleri de ayarlanacak. Bu şekilde Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlana Müzesi, Çatalhöyük, Van Gölü, Akdamar Kilisesi, Diyarbakır Ulu Cami ve Meryem Ana Kilisesi bu rotalara eklenmiş olacak. Tren ile gidilemeyecek olan bölgelere otobüs seferleri konacak.

Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’dan Kars’a yapacak. Diğer hatların ne zaman yeni seferlerini gerçekleştirecekleri halen belli değil.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 21:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler