Yurt Dışından Telefon Getirme Süresinde Değişiklik! 2 Yıldan 3 Yıla Çıkarıldı!

Yurt dışından telefon getirme süresi hakkında yeni bir karar alındı. Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi Değişti. Önceden yurt dışından 2 senede bir telefon getirilebiliyordu. Alınan karar ile birlikte bu süre 3 seneye çıkarıldı…

Yurt Dışından Telefon Getirme Süresinde Değişiklik! 2 Yıldan 3 Yıla Çıkarıldı!

Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi Değişti

Cumhurbaşkanlığı’nın 4458 Sayılı Gümrük Kanunun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar, Resmi Gazete üzerinden yayımlandı.

Bu bağlamda ülke dışından getirilen ve kayıt ettirilen mobil telefonlar kapsamındaki süre, yabancı misyon görevlileri dışında 3 seneye yükseltildi. Hatırlanacağı gibi bu süre karardan önce 2 seneydi.

Aynı kanun kapsamında yapılan değişiklik sonrasında kıymetin 1.500 Euro üstünde olmaması koşulu ile, posta ve hızlı kargo taşımacılığı ile gelen eşyalar için Avrupa Birliği ülkelerinden alınması halinde %18, öteki ülkelerden alınması halinde ise %20 vergi alınacaktır.

Yurt dışından posta ve kargo yolu ile alınan kitap ve yazılı basın ürünlerinde talep edilecek vergi oranı ise %0 seviyesinde. Yani demek oluyor ki, kitap ve yazılı basın ürünlerinden vergi alınmayacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:54

YORUM EKLE