Yurtdışının Gözü Bodrum’dan Ayrılmıyor

Yurtdışındaki pek çok şirket Bodrum’da butik otelin yakınlarına rezidans yapmak için fırsat kolluyor. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı yatırımcılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yurtdışının Gözü Bodrum’dan Ayrılmıyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Deneği Başkan Yardımcısı yılın ilk 8 ayında gelen turist sayısının geçen yıla göre yüzde 22 arttığını paylaştı. Sayının 27 milyon 23 bin 134 kişiye ulaştığının altını çizen Recai Çakır, Rusya ve Almanya pazarındaki yükselişin önemine vurgu yaptı. Özellikle de 2016 yılında Rusya ile yaşanan uçak krizinin turizme olan olumsuz etkilerinden bahseden Çakır, ilişkilerin normalleşmesinin turizme yansıdığını aktardı.

Çakır, 8 ayda 336 bin 165 Rus turistin 2016 yılında Türkiye’ye geldiğine değindi. Bu yıl bu sayının 4 milyon 186 bin 512 olduğunu kaydeden Çakır, halen istenen seviyeye ulaşılmadığını hatırlattı.

Turizmde Çeşitlilik Artırılmalı

Turizm pazarında çeşitliliğin artırılması gerektiğine dikkat çeken Çakır, inovasyonla Türkiye’nin kendini gösterebileceğini paylaştı. Sülük tedavisi, hacamat gibi imkanların sunulduğu tesislerin yapılması gerektiğinden bahseden Çakır, sağlık testlerinin önemine vurgu yaptı. Tansiyonu sıfırlamak için uygun tesislerle turizmde daha büyük başarılar yakalanabileceğini hatırlatan Çakır, Bodrum’da elde edilen başarıdan söz etti. 10 yıldır otelini 12 aydır açtığını kaydeden Çakır, kış sezonunda doluluğunun en fazla yüzde 40 olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 16:41

YORUM EKLE