Ziraat Bankası Hesap Kartım Ne Zaman Gelir? Kaç Gün Sonra Teslim Edilir?

Ziraat Bankası hesap kartı başvurusunda bulunanlar kartlarının ne zaman ve nasıl geleceğini merak ediyor. Peki Ziraat Bankası Hesap Kartı ne zaman gelir? Ziraat Bankası hesap kartımı nereden alırım? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası Hesap Kartım Ne Zaman Gelir? Kaç Gün Sonra Teslim Edilir?

Vatandaşlarımızın çoğu bankalarla etkileşim halindedir. Ziraat Bankası müşterileri de vadeli veya vadesiz hesaplarından para çekebilmek için hesap kartı kullanmaktadırlar. Bu kartlar kredi kartı gibi değildir. Kredi kartlarıyla aynı özellikleri taşımazlar. Bu hesap kartı sayesinde kredi sicilinize göre esnek hesap limitiniz belirlenir. Bu sayede limitiniz kadar nakit kullanabilirsiniz. Ayrıca banka kartları size kredi kartı gibi alışveriş yapabilmenize olanak sağlar. Hesap kartı başvurusu yapan herkes kartının ne zaman ve nereye geleceğini merak etmektedirler.

Ziraat Bankası hesap kartına başvurduğunuzda kartınız 1 hafta içerisinde basılır. Ancak gönderme işlemlerini de hesaba katarsak toplamda 15 gün sonra elinize alabilmektesiniz. Başvuru yaparken zaten banka yetkililere size bu telkinleri açıklayacaktır. Dilerseniz istediğiniz adrese kartı gönderiyorlar. Eğer bir adres belirtmek istemezseniz ve kartımı bankadan almak istiyorum derseniz, başvurduğunuz şube kartınızı sizin için alır ve saklar. Böylece kartınıza sahip çıkmış olurlar. Kartınızın son durumuyla alakalı gelişmeleri öğrenmek için de bankanızı arayabilirsiniz.

Eğer adres belirtirseniz kredi kartınızı size kuryeler getirecektir. Kuryeler bazen o kadar yoğun olabiliyorlar ki kartınızın size ulaşması birkaç gün uzayabilir. Bu aksaklıkları çok fazla kafanıza takmayın çünkü herkesin başına gelebiliyor. Eğer belirttiğiniz adreste kurye geldiğinde bulunmuyorsanız kartınızı başkası teslim alamaz. Kartınızı bizzat şahsi olarak siz almalısınız. Kartınızı veya şifrenizi sakın başkalarıyla paylaşmayınız. Aksi taktirde başınıza büyük sorunlar alabilirsiniz.

Hesap kartı başvurusu yaptığınız şube sizin bütün işlemlerinizi gerçekleştirecektir. Bu yüzden siz her zaman başvuru yaptığınız şube ile irtibat halinde olun. Bu sizin faydanıza olacaktır. Bu açıdan kartınıza başvuru yaparsanız en az 15 gün içerisinde kartınız elinizde olur.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 14:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümügülsüm Şimşek
Ümügülsüm Şimşek - 1 ay Önce

1ayı geçti ama kartım hala gelmedi acil lazım kart ama yok

Fadime coban
Fadime coban - 2 ay Önce

Bu gün ptt den zira ata maasimi taşıdım kac gunde belli olur ayın yirmisinde alıyorum maaşı bu ay alabilirmiyim ziraattan

Popüler Haberler