Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi Nedir? Avantajları Nelerdir? Nasıl Alınır? Yüksek Miktarlı Kredi Çekimi

Ziraat Bankasından nasıl yüksek miktarlı kredi çekerim? Ziraat Bankasının yapmış olduğu ipotekli finansman kredisi yüksek miktarlı kredi çekmek isteyenler için fırsat kapısı oldu. Bu krediyi çekebilmek için üzerinize ait mal varlığınızın ev, arsa , iş yeri gibi yerlerinizi ipotek olarak göstermelisiniz. Ancak uzun vadeli olmayan bu kredi ancak 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi Nedir? Avantajları Nelerdir? Nasıl Alınır? Yüksek Miktarlı Kredi Çekimi

Konut, iş yeri ve arsa gibi bütcesi yüksek yatırımlar yapacak olanlar için birikimler bazen yetersiz kalabilmekte. Aylık kazancınız doğrultusunda bütcenize uygun yatırımlar yapmalısınız. Bu tarz yatırım durumlarında bankaların sunmuş olduğu kredilerden faydalanmak mümkündür. Fakat bu kredileri kullanabilmek için bazı şartlar vardır. Düzenli bir gelire sahip olsanız dahi kredi notunuzun yeterli olması gerekmektedir. Kredi notu geçmişte yaptığınız ödemelere göre belirlenir ve yüksek olması durumunda kolay kredi çekersiniz. Tabi gelirinize oranla kredi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Türkiye'nin eski ve köklü bankalarındandır. Ziraat Bankası tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi olanakları üretmektedir. Bu kredilerden biride ipotekli finansman kredisidir. 36 aya varan vadeler ve uygun ödeme koşulları sağlayan bu kredi sistemi size geri ödeme konusunda rahatlık sağlayacaktır. 

 İpotekli finansman kredisi kullanmak istiyorsanız üzerinizde bulunan arsa, ev vs gibi taşınmazlarınıza iptek koyarak uygulanmaktadır. Kullanılacak olan kredinin maksimum bedeli, ipotek uygulanacak olan taşınmazın ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Yani kişilerin üzerine olan konutların ekspertiz değerinin %80’ ine kadar, işyerlerinin ekspertiz değerinin %75’ ine kadar ve imara açık arsaların ekspertiz değerlerinin de %50’ sine kadar kredi kullanılabilmektedir.

Kullanılacak kredi miktarı ipotek edilecek mal varlığınızın değerine göre belirleneceğinden kredi tutarı yüksek olabilecektir. Bu geri ödemeler durumunda terslik yaşanması ihtimaline karşı zorunlu olarak sigorta yapılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisinin kullanımı sırasında, faydalanılabilecek olan vade sayısı konut kredisinde olduğu gibi 120 ay gibi yüksek sayılara ulaşmamaktadır. Bu nedenle, geri ödenecek olan kredi taksitlerinin tutarı biraz yüksek olabilecektir. İpotekli finansman kredilerinde uygulanabilecek olan maksimum vade sayısı 36 aya kadar çıkartılmaktadır.

Bankanın gerekli görmesi durumunda kredinin kullanılabilmesi için ek teminat gösterilmesi istenebilir.  Ek teminat olarak bankaya araba, sahip olunan diğer taşınmazlar ya da bankadaki vadeli, vadesiz hesaplar gösterilebilir. Eğer ki kira geliri gibi belgelenebilir geliriniz varsa bunu da bankaya sunmalısınız. Bu da ek teminat yerine geçmiş olacaktır.

Bu krediden faydalanmak için bireysel olarak Ziraat Bankasına başvurmalısınız. Başvuru da sizden *Kredi başvuru formu *Krediye başvuracak olan kişilerin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportları *Kişilerin düzenli işlerinin olduğunu belgeleyen gelir belgeleri *Eğitim bilgileri ve faturası *Ve başvuru sırasında şubenin gerekli gördüğü diğer belgeler istenecektir

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 18:53

YORUM EKLE