Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme 2019

Maddi durumundaki kötü gidişat yüzünden Ziraat Bankası’na olan kredi borcunu ödeyemeyecek olan çiftçilere ek süre tanındı. Bu haberle birlikte bütün çiftçiler Ziraat Bankası kredi borcu erteleme işleminin hangi illerde gerçekleştiğini merak etmeye başladı.Çiftçilerin merak ettiği tüm soruların cevapları haberimizde yer almakta.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme 2019

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme

Ziraat Bankası’ndan çiftçinin yüzünü güldürecek bir müjdeli haber daha! Maddi durumundaki kötü gidişat yüzünden Ziraat Bankası’na olan kredi borcunu ödeyemeyecek olan çiftçilere ek süre tanındı. Bu haberle birlikte bütün çiftçiler Ziraat Bankası kredi borcu erteleme işleminin hangi illerde gerçekleştiğini merak etmeye başladı.  Çiftçi kredisi borç sorgulaması yaparak da ödemesini yapamadığınız borçlarınızı da yapılandırabilirsiniz.Bankaya borcu bulunan toplam 530 bin çiftçinin borçları Haziran sonuna ertelenmiştir. Sizler de Ziraat Bankası’na olan çiftçi kredisi borçlarınızı ertelemek istiyorsanız gerekli bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası çok sayıda çiftçimize kredi imkanı sağlayan ve bunun yanında her kesimden vatandaşa hitap eden bankalardan bir tanesidir. Ancak çiftçi kredisi diğer kredi çeşitlerinden biraz farklıdır. Faiz oranları daha düşüktür ve vadeler hasat dönemlerine göre belirlenmektedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi için gerekli finansal kaynağı bankalardan sağlayan çiftçilerin borçlarını düzenli olarak ödemeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Ertelemesi Hangi İllerde Yapılacak ?

Bakanlar Kurulu’nun vermiş olduğu  karar neticesinde tarım faaliyetleri için kredilerden faydalanan ancak kalıcı olmamak suretiyle maddi durumu bozulan çiftçilerimizin,tarım faaliyetlerini devam ettirebilmeleri adına Ziraat Bankası tarafından kendilerine ek süre tanınmıştır. 30 Haziran tarihine kadar yatırım ve işletme dönemlerinde kullanmak üzere kredi çekenlere,12 aya kadar yeniden vadelendirme imkanı tanınmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Borçları Yapılandırması

Çiftçilere verilen desteklerin amacı tarım ve hayvancılık konularında yapılan üretim miktarının ve kalitesinin artırılması ve ülkemizin bir pazarlama merkezi haline gelmesi amaçlanmaktadır. Küçük aile işletmelerin direkt olarak vatandaşlarımıza yapmış olduğu satış işlemlerinde vergi gibi ekstra yükümlülükler ortadan kalkmıştır.  Çiftçilerin finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faiz desteği de verilmiştir.  Bu uygulamadan toplamda 850 bin kişi faydalanmıştır.Borçlarını ödeyemeyecek durumda olan çiftçilerimiz de banka şubelerine giderek borçlarını yapılandırabilirler.

Çiftçi Borcu Erteleme

Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde konut sahibi olamayanlar için faiz oranlarını indirmişti. Çiftçilerimiz için de bu hamle gecikmedi ve maliyetler banka tarafından karşılanacak bunun yanında çiftçilerin borçları herhangi bir faiz değişimine uğramadan Temmuz başına ertelenecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 22:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus gundoğdu
Yunus gundoğdu - 1 ay Önce

Çiftçi kitledim hasattan önce olduğu için sıkıntı yaşiyorun

Ziya Mercan
Ziya Mercan - 2 hafta Önce

Dügünüm var bir ay kredimi ertelenmesi ni rica ederim çok zordayım lütfen yardımcı olur musunuz teşekkürler

Popüler Haberler