Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme/Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en köklü ve tercih edilen bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nda, her kesimden müşterilere uygun kredi imkanları ve kampanyalar bulunmaktadır. Özellikle kredi kartları müşteriler tarafından en çok kullanılan ürünler olarak görülmektedir. Kimi zaman müşteriler kartlarının limitlerini artırmak ya da azaltmak isteyebilmektedirler. Ziraat Bankası’nın kredi kartlarından kullanan vatandaşlarımız Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Artırma ya da Azaltma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Gelin birlikte Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Artırma ya da Azaltma işleminin nasıl yapıldığına bakalım…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme/Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Artırma ya da Azaltma

Bankkart Combo Maximum Kredi Kartı Limit Artırma

Bankkart Combo ve öteki ürünler kapsamında kredi kartı limit artırma işlemleri çok basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Fakat bu husus hakkında bilgilendirme yapmamız gereken bir nokta bulunuyor. 5000 TL ve üzerinde bir limitli kredi kartı kullanıyorsanız ve limit artırmak istiyorsanız bu işlemi  Ziraat Bankası şubelerine giderek yapmanız gerekmektedir.

5000 TL ve altında kullanılan kredi kartlarında limit artırma işlemleri Ziraat Bankası ATM’lerinden veya intenet bankacılığı aracılığı ile yapılabilmektedir. Kredi kartlarım kısmında limit artırma seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe basılması ile limit artırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer telefon ile başvuruda bulunmak isterseniz de 0850 220 00 00 numarasını arayarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon yolu ile de kredi kartı limit artırma başvurusu yapılabilmektedir.

Bu limit artırma yöntemleri Bankkart Genç Kredi kartında uygulanabilmektedir.

Limit Yükseltme Koşulları

Ziraat Bankası’nda kredi kartlarının limitlerinin artırılması için başvuruda bulunmanız halinde onay almamış ise bu durumun yaşanmasının birtakım nedenleri bulunmaktadır. Talep edilen koşulları sağlamamanız durumunda limit artırma başvurunu banka tarafından reddedilebilmektedir. Bu nedenlerden biri de kartın devamlı olarak kullanılmasıdır. Diğer bir neden olarak da düzenli ödeme yapmıyor olmanız olabilmektedir.

Kartınızın ödemelerini düzenli olarak yapmıyor iseniz ve devamlı olarak asgari ödemeler yapıyor iseniz, banka limit artırma başvurunuzu reddebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 13:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet türk
mehmet türk - 2 ay Önce

kart limit kullanım arttırınteşekkürler

Popüler Haberler