Ziraat Bankasından Küçük Otellere 6 Ay Ödemesiz Yenileme Kredisi Verecek

ATSO ve Ziraat Bankasının işbirliği yüzleri güldürdü. ATSO Başkanı Davut Çetin, küçük otellere 6 ay ödemesiz yenileme kredisinin verileceğini müjdeledi.

Ziraat Bankasından Küçük Otellere 6 Ay Ödemesiz Yenileme Kredisi Verecek

Ziraat Bankası ve Antalya Ticaret Odası işbirliğiyle küçük otellere yenileme kredisi verilmesi yönünde çalışmalar başlatıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanı Davut Çetin, küçük otellere anlaşma kapsamında Ziraat Bankası tarafından 6 ay ödemesiz yenileme kredisi verileceğini açıklandı.

ATSO Başkanı Davut Çetin ve Ekonomi Muhabirleri Deneği (EMD) Antalya Temsilciliği üyeleri bir toplantıda bir araya geldiler. Gazetelerin sorularını yanıtlayan Davut Çetin, Antalya’da tarım arazilerinin imara açılıp konut inşa edilmesiyle birlikte müteahhitlerin elindeki konut stoğunu kampanya yaparak eritmek istediklerini söyledi. “Aynı zamanda 500.000 TL ‘ye kadar küçük otellere renovasyon kredisi ve yenileme kredisi. İkisiyle ilgili bir çalışma var. 6 ay ödemesiz 500.000 TL ‘ye kadar da küçük otellerin yenilenmesiyle ilgili bir renovasyon kredisi ve % 0,98 oranla konut kredisi çalışması yapıyoruz. Bu şekilde konut stoğunun bir bölümünü eritebiliriz.” Diyen Çetin, anlaşmanın tüm ATSO üyelerini kapsadığının da müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 07:27

YORUM EKLE