Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Borç Birleştirme Uygulaması Geri Ödeme Seçenekleri ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile birlikte kredi kartı borçlarınızı tek bir çatı altında birleştirebilmek gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Bu yazımızda başvuru koşulları, faiz oranları ve geri ödeme planları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Birleştirme Uygulaması Hakkında Faydalı Bilgiler…

Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Borç Birleştirme Uygulaması Geri Ödeme Seçenekleri ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Birleştirme Uygulaması Hakkında Faydalı Bilgiler

Ziraat Bankası, kredi kartı ve nakit avans borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlarına biraz derin nefes aldırabilecek bir uygulamayı kullanmaya başladı.

Ziraat Bankası’nca uygulanmaya başlayan proje kapsamında herhangi bir kanda nakit avans veya kredi kartı borcu bulunan tüketiciler oldukça uygun faiz oranları ile birlikte ihtiyaç kredisi çekerek borçlarını tek bir çatı altında birleştirebiliyorlar.

Birleştiren Kredi ismi ile anılan uygulamada nakit avans ya da kredi kartı borçları tek çatı altında birleştiriliyor ve uygun faiz oranları uygulanıyor. Aynı zamanda 60 aya kadar ulaşabilen vadeler ile esnek geri ödeme planları oluşturulmakta. 24 aya kadar olan geri ödeme planlamalarında %1,10 faiz oranı göz önünde bulunduruluyor. Bu oran 60 ay vadeli seçenekte ise %1,20 olarak değişiyor.

Ziraat Bankası tarafından kullandırılan Birleştiren İhtiyaç Kredisi öteki bankaların kredi kartı ve nakit avans borçlarının ödenmesi kapsamında da kullanılabilmektedir.

Başvuru Koşulları

Bankalarda bulunan kredi kartı borçlarını tek bir çatı altında uygun faiz oranları ile geri ödeme planlarıyla ödemek isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası tarafından sunulan Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ne başvuruda bulunuyorlar.

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama kapsamında 31 Aralık 2018 tarihinden sonra kredi kartı harcaması ya da nakit avans kullanımına bağlı olarak borçlarını ödemekte zorlanan veya mevcur borçları gecikmeye kalmış olan tüketiciler başvuru yapabilmektedirler.

Ancak bu hususta belirtmemiz gereken diğer bir önemli nokta ise borçları yasal olarak takibe alınmış vatandaşların bu uygulamaya başvuruda bulunamadıklarıdır. Başvuru yapılabilmesi için borç ekstrelerinin teslimi mecburidir. Aynı zamanda başvuruda bulunacak olan vatandaşlardan maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve kefil istenebilmektedir.

Bu uygulama Ziraat Bankası müşterileri için de, diğer bankaların müşterileri için de halihazırda bulunan gelirlere bakılarak en uygun ödeme planları ve faiz oranları ile gerçekleştirilmektedir.

Geri Ödeme Seçenekleri ve Faiz Oranları

Farklı bankalarda, birden çok kredi kartı borcu olunması durumunda, bu borçların ödenmesi gerçekten çok zor olabilmektedir. Borçların yanı sıra faizler de büyük bir sorun haline gelmektedir. Ziraat Bankası borçların daha kolay ödenebilmesi için onları tek bir çatı altında topladığı uygulaması ile vatandaşlara hizmet veriyor. Esnek geri ödeme planları ve uygun faiz oranları müşterilerin yüzünü güldürmeye yetiyor. İlgili faiz oranları ve vade seçenekleri aşağıda yer alıyor.

  • 24 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,10
  • 60 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,20

Başvurular Nereye Yapılıyor?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Ziraat Bankaları üzerinden yapılabilmektedir. Nakit avans ve kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız bu borçları tek bir çatı altında birleştirebilmek için bu uygulamaya başvurmak istiyorlar. Başvuru işlemleri kişisel olarak Ziraat Bankası şubelerine yapılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın yapmış olduğu açıklama kapsamında, son başvuru tarihi ile ilgili bir bilgiye yer verilmedi. Banka tarafından yapılan yeni bir açıklama olması durumunda Haberport ekibi olarak en hızlı şekilde sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz…

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 07:32

YORUM EKLE