Ziraatbankası temel ihtiyaç kredisi 10 Bin TL başvuru şartları ve işlemleri

Korona virüs nedeniyle maddi sıkıntı çeken vatandaşlara destek Ziraat Bankasından geldi. Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi vermektedir. 10 bin TL değerinde verilen bu kredi ile temel ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir. Kredi başvuru şartları ve başvurunun nasıl yapıldığı vatandaş tarafından merak ediliyor.

Ziraatbankası temel ihtiyaç kredisi  10 Bin TL başvuru şartları ve işlemleri

Ziraat Bankası Temel Destek İhtiyaç Kredisi Veriyor

Korona virüs nedeniyle dar gelirli kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması için Ziraat Bankası temel destek ihtiyaç kredisi veriyor. Salgın nedeniyle nakit ihtiyacı olan ve düşük geliri olan vatandaşlara maddi destek veren Banka temel destek ihtiyaç kredisi ile şunları sağlamayı amaçlıyor:

-Gıda giderleri,

-Kira,

-Elektrik faturası,

-Su faturası,

-Acil ihtiyaç,

-Doğalgaz faturası,

-Temel geçim maddeleri,

-Market alışverişi.

Ziraat Bankası Temel Destek İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından korona virüs salgını yüzünden desteğe ihtiyacı olanlara destek kredisi verilmektedir. 10 bin TL olarak verilen bu kredinin ödemesi 6 ay sonra başlayacaktır ve 36 ay vade seçeneği bulunmaktadır. Destek kredisi salgın zamanı vatandaşa maddi destek için verilmektedir. Başvuru şartları şu şekildedir:

-Aylık aile geliri 5 bin TL’nin altında olmalıdır.

-Başvuruyu esnaflar, işçiler, emekliler, serbest meslekte olanlar, düşük ücretliler yapabilmektedir.

Destek Kredisi Ödeme Hesaplama

Ziraat Bankası tarafından verilen destek ihtiyaç kredisi 10 bin TL olarak belirlenmiştir. 10 bin TL kredi alanların aylık ödeme tutarları 376 TL olacaktır ve toplam ödeme 11.280 TL olacaktır.

7.500 TL kredi alanlar 30 ay vade seçeneği kullanabilirler. Bu durumda aylık ödemeler 282 TL olacaktır ve toplam ödeme 8.460 TL olacaktır.

5 bin TL kredi alanlara da 30 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Bu durumda aylık ödeme 188 TL olacaktır. Toplam ödeme 5.640 TL olacaktır.

Kredi başvuruları banka şubelerinden, ATM üzerinden, intenet bankacılığından veya mobil uygulamadan yapılabilmektedir. Başvurular bugün itibariyle başlamıştır.

Doğru ve tarafsız haberi anında al! Güncel haberler şimdi telefonunda. Mobil uygulamamız burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram’da bizi takip etmeye başla, hiçbir sıcak gelişmeyi kaçırma! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Beğen, yorum yap, ifade bırak… Gündemdeki haberlerle anında etkileşimde bulunmak istiyorsan, hadi Facebook Grubumuza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Sosyal medya hesabını gazeten haline getirebilirsin! Haberport Twitter hesabını Takip Et, tüm gelişmeleri öğren. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 17:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler