Ziraatten Kritik Konut Kredisi Faiz Çalışması

Ziraat Bankası ev almayı düşünen vatandaşlar için büyük bir kampanya düzenledi. Banka, konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0.98’in altına çekti. İşte krediyle ilgili bütün detaylar.

Ziraatten Kritik Konut Kredisi Faiz Çalışması

Ziraat Bankası, müşterek çalıştığı inşaat firmalarıyla ilgili anlaştı. Banka, inşaatı devam etmekte olan ve konut stokunun eritilebilmesi için kredi faiz oranlarını 1.78’ten 0.98’e çekti. Banka, konut satın almayı düşünen vatandaşlara 120 aya varan vadeyle 500 bin TL’ye kadar konut kredisi finanse ediyor. Yüzde 1.78 faiz oranıyla sağlanan kredi vatandaşlara yüzde 0.98 olarak yansıtılacak. Aradaki yüzde 0.80’lik fark ise inşaat firması tarafından karşılanacak.

Konut kredilerinin bir kısmı, firmaların bankaya geri ödeme yapabilmesi için kullanılacak. Bu kampanyayla birlikte, firmalar ve vatandaşın üzerindeki mali yükün hafifletilebilmesi için uğraş verilmekte. Aynı zamanda inşaat sektöründe yaşanmakta olan durağanlığı ortadan kaldırabilmek adına Ziraat Bankası’nın bu uygulamaya başlayacağı ifade ediliyor.

Tarımsal Kredi Ödeyemeyenlere Müjde

Tarım kredisi alan ancak ödemekte zorlanan vatandaşlara da müjdeli haber verildi. Ziraat Bankası, tarımsal kredileri yeniden vadelendirme fırsatı tanıyor. Vadelendirme döneminde ise banka yüzde 11 yıllık faiz uygulaması yapacak.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, piyasa koşullarının altında bir faiz uygulaması olmadığını anlattı. Faizin önemli çoğunluğunun firmalar tarafından üstleneceğini anlatan Aydın, bu krediyle düşük gelirli kesimlerin de hedeflendiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 09:11

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anderson
Anderson - 4 ay Önce

Anderson

Popüler Haberler