1 Mayıs'ta Banka Ve PTT'ler Çalışacak mı? 1 Mayıs Resmi Tatil mi? Hangi Kurumlar Kapalı Olacak?

1 Mayıs İşçi Bayramı'nda banka ve PTT'ler çalışacak mı? İşçi Bayramı 1 Mayıs günü resmi tatil mi ve hangi kurumlar kapalı olacak konusunda yoğun bir şekilde araştırma yapılmaya başlandı. Emek ve dayanışma bayramında bazı kurum personeli işbaşı yapmayacak.

1 Mayıs'ta Banka Ve PTT'ler Çalışacak mı? 1 Mayıs Resmi Tatil mi?  Hangi Kurumlar Kapalı Olacak?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için artık sayılı günler kaldı. Dünya genelinde İşçi Bayramı olarak kutlanan bu gün, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kabul edilmiştir. 1923 yılından bu yana ülkemizde de kutlanan 1 Mayıs gününün resmi tatil olup olmadığı merak edilmeye başlandı.

1 Mayıs’ta Okullar Tatil mi?

22 Nisan 2009’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen kanun teklifi ile 1 Mayıs günü resmi tatil ilan edilmiştir. Yani 1 Mayıs günü okullar ve kamu kurumları idari izinli kabul edilmektedir.

1 Mayıs günü PTT şubeleri çalışmayacak ancak kargo firmalarının bazıları işbaşı yapacak. Bu noktada kargo işlemleriniz var ise firma ile doğrudan irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu gün resmi tatil kabul edildiğinden yalnızca nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam edecek. Bankalar da tatil yaptığından hizmet vermeyecek ve intenet bankacılığı için ise EFT işlemleri ilk mesai saatleri içerisinde yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 23:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali / AKCAN
Ali / AKCAN - 1 yıl Önce

Doktor lar çalışacakmı


Popüler Haberler