15 Temmuz treni Ankara'dan İstanbul'a ilk seferini yaptı

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıldönümüne sayılı günler kala Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve TCDD İşbirliği ile hazırlanan 15 Temmuz Treni ilk seferini Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdi. Sabah saat 10:10’da kalkış yapan tren 14:30 sularında İstanbul Pendik’e ulaştı.

15 Temmuz treni Ankara'dan İstanbul'a ilk seferini yaptı

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin 3. yıldönümüne sayılı günler kala, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığında hazırlanan 15 Temmuz Treni Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan ilk seferini gerçekleştirmek üzere İstanbul’a doğru saat 10:10’da hareket etti. Saat 14:30’da İstanbul Pendik istasyonuna ulaşan tren, 15 Temmuz motifleri ile süslendi. Ankara’dan 411 yolcu ile kalkış yapan 15 Temmuz Tren’i Pendik istasyonundan sonra Halkalı’ya doğru ilerledi. Trene binmek üzere Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar’ına gelen yolcular, 15 Temmuz görselleri ve yazıları ile Türk bayrakları ile süslenmiş treni gördüklerinde duygulandıklarını aktardı. 

Tren sabah saat 9:40 itibariyle Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar’ındaki yerini alarak, ziyaretçi ve yolcuların fotoğraf çekimi için halka açıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 21:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler