2019 Bekçi Alımı Tarihleri Ne Zaman? Sınav ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu mu? İşte Detaylar

2019 yılında alınması planlanan 10 bin bekçi için alım tarihi belli oldu. 2019 Bekçi alım ve sınav tarihi, sınavla ilgili bütün merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

2019 Bekçi Alımı Tarihleri Ne Zaman? Sınav ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu mu? İşte Detaylar

Çarşı, Pazar ve mahallelerde gece polisi olarak da bilinen bekçilik uygulaması hayatımıza geri döndü. Emniyet Genel Müdürlüğü de kendi bünyesinde çalıştırmak üzere bekçi alımlarına devam ediyor.

Bekçi olmak isteyenler için en çok merak edilen konuş ise başvuruda neler isteniyor sorusunun cevabı gibi duruyor. EGM’ye bağlı çalışan bekçiler polisler ile aynı eğitimi görüyor ve aynı zamanda silah taşımaya yetkilidirler.

Bekçi alımları için ise gözler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da idi. Bu sene 10 bin bekçi alımı olacağını duyuran Soylu alımın Mart ayında olacağını belirtti.

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

2019 da mesleğe yeni başlayacak adaylar için lise mezunlarına en az 3970 TL, lisans mezunu bekar bekçilere ise 4000 TL aylık maaş ödemesi yapılacak.

Bekçi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Mahalle Bekçileri saat 19:00 ile 07:00 arasında Devriye Ekipler Amirliğine bağlı mesai yürütecekler.

Tam teçhizatlı ve yaya halde 3 lü grup halinde dolaşacaklar.

Yaya ekiplerin başında çevreyi bilen bir amirleri de olacak.

Eğer amir kimse yok ise gruplara Komiser Yardımcıları ya da Başpolisler eşlik edecek.

Bekçi Alım Şartları Nelerdir?

Başvurularını tamamlayan adaylar sınav ücreti olarak istenen 100 TL yi şube ve atm lerden Halkbank’a yatırmalıdırlar. Adaylar parayı yatırdığına dair dekontu mutlaka almalıdır.

Ayrıca başvurusunu yapan adaylar girecekleri yazılı sınavdan çoktan seçmeli sorulan Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilimler ve Genel Kültür testinden 50 puanı geçmek zorundalar.

Sözlü mülakatta ise 70 puanı geçen adaylar fiziki yeterlilik sınavında başarılı oldukları takdirde bekçi olabilirler.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 15:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler