2019 Jandarma Genel Komutanlığı Bay Bayan Astsubay Alımı Ön Başvuruları Devam Ediyor! Başvuru Adresi ve Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı'nın (JGK) bay ve bayan adaylar için ilana çıktığı astsubay alımlarının 2019 yılı ön başvuruları devam ediyor. Peki JGK alımlarına kimler hangi şartlarda başvuru yapabiliyor?

2019 Jandarma Genel Komutanlığı Bay Bayan Astsubay Alımı Ön Başvuruları Devam Ediyor! Başvuru Adresi ve Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK)’ nın yayınladığı ilana göre bay ve bayan astsubay adaylarının alımı devam ediyor. Ön başvuruların yapılacağı alımlarda adaylardan 27 ile 32 yaş aralığında olmaları isteniyor. Astsubay olmak isteyen adayların 13 Mart 2019 tarihine kadar  başvuru yapması gerekiyor. Adayların başvuru yapmaları için üniversite mezunu olmaları ya da 26 Ağustos 2019 tarihine kadar okudukları okuldan mezun olmaları gerekiyor. Mezuniyeti olan adaylardan ise 27 yaşını bitirmemiş olma şartı istenecek. 

Lisansüstü öğrenimini tamamlamayan adaylar için de 32 yaşını bitirmemiş olma şartı aranıyor. Bu da Ocak ayının birinden itibaren 1987 yılı ve sonrası doğumlular için geçerli olacak. Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisan bölümlerinden birinden mezun olmak ya da 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olacak adayların 27 yaşını bitirmemiş olması şartı aranıyor. 

Başvuru şartlarını tamamlayan adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak. Güvenlik soruşturması olumlu olan adayların ise Jandarma Genel Komutanlığı’nın intenet sitesinde yayınlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”ndaki şartlara uygun olması gerekiyor. 

Ön başvurular Jandarma Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla veya intenet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 13 Mart 2019 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 23:21

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel Avcu
Emel Avcu - 1 hafta Önce

Başvuruyu kaçıran adaylar için 2019 yılında ikinci bir başvuru yapılacak mı?

Google kullanıcısı
Google kullanıcısı - 1 hafta Önce

Arkadaslar siralama neye gore oluyor on basvuruyu neye gore kabul ediyolar