2019 Nisan Ayı Evde Bakım Parası Yatan iller 14 Nisan Pazar Güncel Listesi Evde Bakım Maaşları Yattı Mı? Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri

Aile Bakanlığı her ay evde bakım maaşı parası ödemelerini yapmaktadır. Evde bakım maaşı 2019 Nisan ayında hangi illere yattı, ne kadar oldu, alınması için gereken şartlar ve daha fazlası haberimizin içeriğinde geniş ve ayrıntılı olarak yer alıyor. Evde bakım maaşı yatan iller listesi yazımızın devamında sürekli güncellenerek eklenmeye devam ediyor. 14 Nisan Pazar tarihi ile evde bakım parası yatırılan iller güncellenerek içeriğimize eklendi.

2019 Nisan Ayı Evde Bakım Parası Yatan iller 14 Nisan Pazar Güncel Listesi Evde Bakım Maaşları Yattı Mı? Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri

2019 yılı için evde bakım maaşı tutarı 1305,97 TL’ye yükselmiştir. Evde bakım ücreti alan binlerce vatandaş maaşların hangi ilde yatıp yatmadığını araştırmaya başladı. Ancak yapılan incelemeye göre şuana dek hiçbir ilde evde bakım ücreti ödenmedi. Konuya ilişkin büyük bir merak konusu ancak henüz hiçbir bölgede evde bakım maaşlarının ödenmediğini söylemek gerekiyor.

Listeye Sürekli Olarak İller Eklenecek

2019 Nisan ayı evde bakım maaşları yatırılmış iller aşağıda sıralanmıştır. Bu liste sürekli olarak güncellenecektir.

9 Nisan Salı Evde Bakım Maaşı Yapılan İller

1- Tokat 2- Amasya 3- Hatay
4- Edine 5- Aksaray 6- Samsun
7- Bursa 8- Giresun 9- Kırklareli
10- Afyonkarahisar 11- Diyarbakır 12- Malatya
13- Kırşehir 14- Ordu 15- Bolu
16- Rize 17- Sakarya 18- Antalya
19- Karabük  20- Çanakkale 21- Isparta
22- Manisa 23- Zonguldak 24- Osmaniye
25- Balıkesir 26- İstanbul 27- Ankara
28- Konya 29- Mersin 30- Bilecik
31- Kocaeli 32- Tekirdağ 33- Uşak
34- Aydın 35- Ağrı 36- Düzce
37- 38- 39-
40- 41- 42-

Evde Bakım Ücreti Ne Kadar Oldu?

Son düzenlemelere göre 2019 sonuna kadar kişi sayısı başına aylık gelir sınırı 1219.35 TL olarak belirlenmiştir. Evde bakım aylıkları ise 1305.97 TL tutarına yükselmiştir. Son düzenlemeye göre bireyler Ocak ayından Temmuz ayına kadar alacakları aylık evde bakım maaşlarını 1305 TL olarak alacaklar. Yılın ilk 6 aylık süreci tamamlandıktan sonra evde bakım maaşlarına zam yapılabileceği konuşuluyor.

Nisan 2019 Evde Bakım Paraları Ne Zaman Yatar?

Site okurlarımızın ayın ilk günleri en çok sordukları soru ” evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusu oluyor. Geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz.

Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama - e-Devlet Kapısı

Bakım Maaşı Hesabınıza Yatmışsa

Değerli okurlarımız İlinizde evde bakım parası hesabınıza yattığında yorum kısmına yazabilir ve sizin ile aynı ilde oturan diğer bakım maaşı alanları bilgilendirebilirsiniz.

HABER GÜNCELLEMESİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR: 

1 – Güncellemeler yeni yatan il bilgisi geldikçe yapılmaktadır. Her hangi bir yeni yatan il bilgisi ulaşmadığı zaman güncellemeler sadece günlük olarak yapılmakta…

2 – “neden yatmadı” bu sorunun yanıtını alabileceğiniz tek yer ilinizdeki sosyal hizmetlerdir. Neden yatmadığı sorusuna sosyal hizmetler dışında hiç bir yerden yanıt alamazsınız…

3– Evde bakım maaşlarının tüm illerde aynı anda yatmadığını ve hatta aynı il de ilçeler arasında saat ve bazen gün farklılıklarını olduğunu anımsatmak istiyoruz.

 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 15:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatoş
fatoş - 3 ay Önce

bursa ne zaman yatıcak bilgisi olan varmı arkadaşlar

Murat
Murat - 3 ay Önce

Maras yattimi arkadaslar afsinde

Yağmur
Yağmur - 2 ay Önce

İzmir yattı mı arkadaşlar

Seda demir
Seda demir - 3 ay Önce

Tokat yati

hakan
hakan @Seda demir - 2 ay Önce

@seda demir baktım tokat ili yatmamış

Memet
Memet - 3 ay Önce

Maras yattimi arkadaslar

SİNAN
SİNAN - 3 ay Önce

MAASLAR ZAMLI YATTI VE NE KADAR YATTI BEİLEN VAR Mİ

Saniye günay
Saniye günay - 3 ay Önce

Maaşlar zamlı bu ay

Memet
Memet - 3 ay Önce

Maras yattimi arkadaslar afsinde

Çilem akyol
Çilem akyol @Memet - 3 ay Önce

Diyarbakır ne zaman yatar