2019 Sandık Görevli Ücretleri Belli Oldu! 2019 Sandık Başkanı Ücreti Ne Kadar Olacak?

31 Mart 2019 yerel seçimleri için sandığa gidecek olan biz vatandaşların güvenle oyunu kullanmasına yardımcı olan sandık görevlilerinin alacağı ücretler belli oldu. Sandık görevlisi olmak için gerekenleri de ayrıca haberimizde bulabilirsiniz.

2019 Sandık Görevli Ücretleri Belli Oldu!  2019 Sandık Başkanı Ücreti Ne Kadar Olacak?

31 Mart 2019 günü yerel idare seçimini yapmaya hazırlanan Türkiye, bu doğrultuda oyların takibi ve seçim sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için sandık görevlisi, sandık kurulu başkanı,memur üye ve siyasi partilerden kişileri görevlendirecek.

Her seçim sürecinde kamu kurumlarında çalışanlar sandıkta görevlendirilir. Bu görevlendirme karşılığında ise tabii ki belirli bir ücret alırlar.

31 Mart 2019 Seçimi Görevli Ücretleri

31 Mart seçimlerinde sandık kurulu başkanı 306 TL(3 yevmiye), sandık kurulu memuru 186 TL(2 yevmiye), sandık kurulu partili üye 93 TL(1 yevmiye), bina sorumlusu 306 TL ücret alacaklar.

Bu görevi yerine getiren vatandaşlarımız seçimden yaklaşık bir ay sonra seçim ücreti olarak anlaşmalı bankalar ve PTT aracılığıyla ücretlerini tahsil edebilecekler.

Nasıl Sandık Görevlisi Olunur?

Eğer sizde sandık kurulunda görev almak istiyorsanız siyasi partilerden görev almak istiyorsanız siyasi partilerin ilçe teşkilatlarına başvurabilirsiniz. Partiler dışında görevliler YSK tarafından seçiliyor.

Sandık kurulu başkanı ve sandık kurulu memuru olmak istiyorsanız devlet memuru olmanız gerekmektedir. Eğer memur görevi kabul etmezse üniversite mezunu birine görevini devredebilirler.

İdari amir, zabıta amiri ve memuru, Askeri Ceza Kanunu’nun 3.maddesinde yazılı askeri şahıs, TBMM üyesi olmayan kişilerde sandık kurul üyesi olabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 19:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler