23 Haziran İBB Seçimleri oy verme işlemi ne zaman bitecek? Sandıklar ne zaman kapanacak?

milyon İstanbullu seçmen 23 Haziran günü belediye başkanını belirlemek için oy kullanacak. Oy verme işlemi sabah 08.00’da başlayacak. Ve saatler 17.00 olduğunda ise işlemi son bulacak. Sandıklar kapandıktan sonra oy sayımına başlanacak.

23 Haziran İBB Seçimleri oy verme işlemi ne zaman bitecek? Sandıklar ne zaman kapanacak?

23 Haziran İstanbul Seçimlerinde Sandıklar Ne Zaman Kapanacak?

 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimleri için bir çok seçmen sandık başına gidiyor. Peki bu seçim için sandıklar kaçta kapanacak ? Oy sayımına ne zaman başlanacak ? Tüm bu soruların cevabına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Yaklaşık 10 milyon İstanbullu seçmen 23 Haziran günü belediye başkanını belirlemek için sandık başına gidiyor. Peki  oy verme işlemi ne zaman sonlanacak ? Gelin hep birlikte öğrenelim…

Oy verme işlemi sabah 08.00’da başlayacak. Ve saatler 17.00 olduğunda ise oy verme işlemi son bulacak.

Oy sayımına ise sandıklar kapandıktan hemen sonra başlanacak. Sandık başkanları oylar tek tek sayıp ardından tutanak tutacak ve bunları YSK’ya gönderecek. YSK tarafından seçim yasağı da kaldırılınca sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacak.

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Oy kullanmak bir vatandaşlık görevi olup aynı zamanda anayasal bir haktır. Lütfen bu hakkınıza sahip çıkıp oy kullanın.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 13:20

YORUM EKLE