24. Dönem POMEM Başvuru Şartları Neler? 3 Bin Kadın Polis Memur Alımı Başvuru Formu! EGM POMEM Polis Alımı 24. Dönem Alım Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı duyurusuna göre 24. dönem POMEM başvuru şartları neler? İçişleri Bakanı 3 bin kadın polis memuru alımı yapılacağını duyurmuştu. Başvuru formu ve EGM POMEM polis memuru alımı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte 24. dönem POMEM alımlarında adaylarda aranacak şartlar ve KPSS taban puanı.

24. Dönem POMEM Başvuru Şartları Neler? 3 Bin Kadın Polis Memur Alımı Başvuru Formu! EGM POMEM Polis Alımı 24. Dönem Alım Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı, kadın polis alımlarına ilişkin detayları duyurmuştu. 2500 lisans mezunu alımı yapılacağı ifade edilmiş ve yoğun talep üzerine 500 ön lisans mezununun da istihdam edileceği açıklanmıştı. 24. dönem POMEM alımlarına başvuruda bulunacak kadın adayların 2017-2018 KPSS P3 türünden en az 60, ön lisans mezunlarının ise bu yıllar içerisinde KPSS P93 puan türünden en az 70 puan alması gerekmektedir.

24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman?

Adaylar 24. dönem POMEM başvurularını 8-22 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Adaylar //pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresiyle giriş yaparak ön başvurularını iletecektir. Sınavda yeterli başarıyı sağlayan adaylar gerekli tetkiklerin sonucunda atanacaklar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adayların T.C. vatandaşı olması, yükseköğrenim kurumlarından ön lisans veya lisans denginde öğrenim görmüş olmaları gerekmektedir. Adaylar 30 yaşından gün almamış olmalı, kadınların 1.62 boyunda veya daha uzun olması, vücut kitle endeksinin ise 18-27 aralığında olması gerekiyor. Başvuru yapanların silah taşımasına engel mahiyeti taşıyacak sağlık veya hukuki bir engeli bulunmaması şartı aranmaktadır.

Bir yıl veya daha uzun süreyle mahkumiyet kararı bulunanlar; devlet güvenliğine, anayasal düzene karşı, zimmet irtikap, dolandırıcılık, hırsızlık, kaçakçılık suçlarından mahkum olanlar başvuruda bulunamazlar. Genel ahlaka karşı işlenen suçlardan hüküm giyenler, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı olan veya bundan dolayı tedavi görenlerin başvuruları reddedilecektir. Siyasi partiler veya uzantılarıyla ilişiği bulunanlar, kamu haklarından mahrum bırakılanlar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumsuz neticelenenler atanamayacaktır.

Sınavla İlgili Detaylar

Başvuru ücretini yatırmasına karşın ön başvuru yapamayanlar, başvuruları şahsen yapmayanlar, sınav ücretini kendi ismi için yatırmayanların ücretleri de geri ödenmeyecektir. Adaylar sınava nerede gireceğini www.pa.edu.tr adresinden öğrenebilecek, sınav adres bilgileri ile ilgili adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 01:24

YORUM EKLE