24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Tarihleri Bekleniyor!

Hayallerindeki üniformayı üstlerine giyebilmek adına polis olmak için başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuruların ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. 24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak?

24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Tarihleri Bekleniyor!

24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

POMEM polis alımları bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında polis olarak çalıştırılmayı hayal eden vatandaşlar 24. Dönem POMEM başvurularının ne zaman olacağını merak ediyorlar. 24. Dönem POMEM polis alımı başvuruları ne zaman gerçekleşecek?

Polis olabilmek için Polis Akademisi’nce duyurulacak olan ilanı dört gözle bekleyen vatandaşlar, konuyu intenetten de araştırmaya devam ediyorlar. 2019 senesi polis alımları için başvuru tarihleri ne zaman duyurulacak?

Başvuru Tarihi Belli Mi ?

Düşlerini süsleyen mesleğin üniformasını üstlerine geçirmek için polislik başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konu, başvuru tarihlerinin ne zaman yapılacağı. Bu konu hakkında halen yapılmış bir duyuru bulunmamakta fakat, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Dönemle ilgili zaman çizelgesinin üstünden geçilmesinden sonra başlayacağı öngörülmekte. Yani, 23. Dönem ile ilgili düzenlenen takvim sona erdiğinde sırada olan 24. Dönem ile ilgili süreç başlayacaktır. 24. Dönem ile ilgili bir bildiri yayınlandığı halde bizim sitemiz üzerinden anında öğrenebilirsiniz değerli okurlarımız.

Başvuru Şartları

Az önce de belirttiğimiz gibi POMEM 24. Dönem polis alımları için başvuru tarihi henüz belli olmadı. Merakla araştıran siz değerli okurlarımıza üzüntüyle söylemek durumundayız ki, polis alımlarına dair başvuru koşulları da henüz belli olmuş değil. Fakat 23. Dönem POMEM  polis alımlarında istenilen koşullar aşağıdaki gibiydi.

-TC vatandaşı olmak

-Ön lisans ve lisans mezunları ile bu kurumlara denk Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanmış kurumlardan mezun olunması.

- Silah taşıma ya da görev yapmaya hukuki bir engelin olmaması

-Bilerek işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar alınmış olsa bile 1 sene ya da daha fazla süreyle hapis cezası hükmünün giyilmemiş olması.

- Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği içinde belirtilmiş şartların bünyede bulundurulması. (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, kadın öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olmalıdır.)

-Polis olmak için aday olan erkek vatandaşlar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 numaralı Askerlik Kanunu’na göre silahaltında olunmaması gerekmektedir.

-Adaylarda 31 Aralık 2018’ den sonra 30 yaştan gün alınmaması, lisans mezunları için 2017 ya da 2018 senelerinde yapılmış olan KPSS’lerden birinde P3 puan çeşidinde minimum 60 ya da üzeri bir puan, Emniyet Teşkilatı çalışanı, şehit ya da vazife malulü eş ya da çocuklarından ise bu sınavlarda yine P3 puan çeşidinde minimum 48 ya da üzeri bir puan alınmış olması istenmekteydi. Ön lisans mezunları için düzenlenen 2016 senesi KPSS  P93 puan çeşidinde minimum 70 ya da üzeri bir puan, Emniyet Teşkilatı çalışanı, şehit ve vazife malulü eş ya da çocuklarındansa 2016 senesi KPSS P93 puan çeşidinden minimum 56 ya da üzeri bir puan almış olması gerekmekteydi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 00:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler