24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor!

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'in #32YaşPolisOlmakİstiyor hashtagi sosyal medya gündeminde trendler arasında yer aldı. Birçok polis adayının 24. Pomem polis alımı başvuru tarihleri ile ilgili heyecanlı bekleyişi sürerken detaylar belli olmaya başlıyor. Başvurularla ilgili detaylar içeriğimizde yer almakta.

24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor!

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Twitter hesabı üzerinden PÖH olmak isteyenlere müjde niteliğinde bir açıklamada bulundu. Erdem, vatan aşkının yaşa takılmaması gerektiği yönündeki ifadeleriyle, polislik için yaş şartının 32 olması gerektiğini ifade etti. Erdem’in sosyal medyadan yaptığı bu açıklama polis adaylarının ilgisini çekti ve paylaşım sosyal medya gündeminde yer edindi.

Erdem, lise mezuniyeti şartının, askerlik şartının, kız alımlarının ve Hepatit B taşıyıcı alımlarının günümüzde yapıldığını söyledi. Bunların Türkiye için bir başarı olduğundan söz eden Erdem, 32 yaş şartının kaldırılmasının sıradaki adım olduğunu söyledi. Konuya ilişkin çalışmalarının süreceğini anlatan Erdem, bu açıklamalarını #32YaşPolisOlmakİstiyor hashtagi ile paylaştı.

Alımlarla İlgili Detaylar Merak Ediliyor

Polis olma hayaliyle yaşayan binlerce kişi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün personel alım açıklamasını dört gözle bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülen süreçle ilgili birçok kişi araştırmalarını sürdürmektedir.

Polislik mesleğini icra etmek isteyen binlerce kişi başvurularla ilgili yapılacak açıklamalara kilitlenmiş durumda. Şuanda EGM’den veya Polis Akademisi Başkanlığı’ndan başvurularla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak 24. Dönem POMEM polis alımlarıyla ilgili detaylar içeriğimizde yer alacak.

POMEM Eğitimleri Nedir?

Polis Meslek Eğitim Merkezi, emniyet teşkilatı bünyesinde yetiştirilecek memurları göreve hazırlamakla yükümlüdür. Polis olmak isteyen kişiler POMEM eğitimleri görmekte ve sektöre hazır hale gelmektedir. Lisans (4 yıllık) mezunu olan ve polis olarak görev yapmasına engel teşkil edecek nitelikleri bulundurmayanlar 6 ay eğitim görmektedir.

Konuyu yakından takip eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kısa bir süre önce EGM bünyesine yeni personel kazandırılacağını duyurmuştu. Ancak alımların ne zaman yapılacağıyla ilgili henüz net bir söylem mevcut değil.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:39

YORUM EKLE