25 ilde dev FETÖ operasyonu! TSK'de ki FETÖ soruşturmalarında çok sayıda gözaltı var

Bugün sabah saatlerinden itibaren İzmir, Kocaeli, Konya ve İstanbul'da peş peşe operasyonlar yapıldı. FETÖ soruşturmaları kapsamında aralarında aktif görevdeki askerlerin de bulunduğu toplam 137 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

25 ilde dev FETÖ operasyonu! TSK'de ki FETÖ soruşturmalarında çok sayıda gözaltı var

Bugün, TSK'deki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 25 ayrı ilde peş peşe operasyonlar düzenlendi. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığına sızan FETÖ mensuplarının TSK yapılanmasında faaliyet gösterdikleri ve "mahrem imamlarca" ankesör ya da büfe telefonlarından arandıkları belirlenen, aralarında aktif görevde bulunan 137 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri başlattıkları operasyon kapsamında zanlıların yakalanması için bu sabah İzmir merkezli olmak üzere İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Balıkesir, Kütahya, Mardin, Yalova, Çorum, Muğla, Amasya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mersin, Eskişehir, Hatay ve Van’da operasyon başlattı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY’ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında ise, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonda aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 40 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılarak şüphelilerin yakalanması için 25 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarında daha önce gözaltına alınan örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki askeri personel ve bu personele ‘mahrem imamlık’ yaptığı ileri sürülen kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yapılanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi. 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik 7 ilde yürütülen soruşturma kapsamında ise aralarında 6'sı muvazzaf 15 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltı kararı verilen 8 şüpheliden 6'sının muvazzaf, 2'sinin açıkta asker, 7'sinin ise eski askeri öğrenci olduğu öğrenildi.

Diğer taraftan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 40 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ise 30 kişi hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli haberleşme ağı olan BYLOCK kullandıkları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen 22 şüpheli gerçekleştirilen operasyonlarla yakalandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler