25 İlde Gerçekleşen Operasyonda Çok Sayıda Tutuklama

Paralel Devlet Yapılanmasının gizli haberleşme uygulaması olan ByLock kullanıcılarına yönelik 25 ilde gerçekleşen eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınanlar mahkeme karşısına çıkarıldı;

25 İlde Gerçekleşen Operasyonda Çok Sayıda Tutuklama


Güvenlik güçlerimizce İzmir merkezli 25 ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Gerçekleşen bu baskınlarda FETÖ’nün gizli haberleşme ağı olan ByLock’u kullananlar hedef alındı. Gerçekleştirilen bu operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinde üst düzey rütbelerde görev yapmakta olan toplam 63 asker gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan bu şahısların bütün işlemleri gerçekleştikten sonra adliyeye sevk edildi. Adliye’de ise ‘’silahlı terör örgütüne üye olmak’’ suçundan yargılanan 63 şahıstan 52’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yetkililerimiz, bu kalkışmada vatandaşlarımızın karşısında ülkemiz silahlarını kullanan şahısların tespit edilebilmesi adına büyük bir çaba sarf etmekte. Özellikle de İzmir’de darbeye katıldığı belirlenen çok sayıda askere yönelik geniş çaplı operasyon düzenlendi. 248 şehit vermemize sebep olan bu durumun ince ayrıntıları sonuna kadar araştırılmaya devam etmekte. Ülkemizin böyle bir tehlikeyle karşı karşıya oluşu hiçbir şekilde göz ardı edilmemekte. Meydana gelen bu durumdan da net bir şekilde ders çıkarıldı ve örgüt adına hizmet vermekte olan bütün şahıslar birer birer etkisiz hale getirilmeye devam ediyor.

Önceki Yıllarda Meydana Gelen Yolsuzluklara Artık Son


Ülkemizde silahlı kuvvetlerimiz içerisinde vatanımız
için hizmet verme hazırlığında olan çok sayıda vatandaşımız, örgüt üyeleri tarafından geri çevrildi. Özellikle de askeri okullarda örgüt üyesi olmadığı için darbeci hainler tarafından darp edilerek gönderilen pek çok öğrencimiz de mevcut. Tabii bu durumlar terör örgütü FETÖ hainleri yüzünden her ne kadar gündeme oturmasa da, durumun ayrıntıları 15 Temmuz gecesinin ardından tam anlamıyla anlaşıldı.

Ülkemizin silahlarını kullanarak silahlı kuvvetlerimiz içerisindeki hainleri de arkasına alan darbeci terör örgütü, o gece planlı ve programlı bir şekilde yönetime el koyabilmek çabası güttü. Ancak bu süreçte arkasına yeteri kadar destekçi bulamayan hainler hem vatandaşlarımız hem de kahraman askerlerimiz karşısında boyun eğdi. Pek çok yetkilimiz bu süreçte ele geçirilmek istenmiş ve hatta TRT’den sahte bir darbe bildirisi okutulmuş ancak ülkemiz bu süreçten de başarılı bir şekilde çıkmayı bilmiştir. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 14:45

YORUM EKLE