31 Mart 2019 Yerel Seçim Yasakları Ne Zaman Başlıyor? Seçim Yasakları Neler? Miting Ve Seçim Arabaları Yasakları

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart 2019 Yerel seçim yasakları ne zaman başlıyor? Seçim yasakları neler? YSK'nın miting ve seçim arabaları yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

31 Mart 2019 Yerel Seçim Yasakları Ne Zaman Başlıyor? Seçim Yasakları Neler? Miting Ve Seçim Arabaları Yasakları

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine kısa bir süre kala Yüksek Seçim Kurulu, seçin yasaklarına ilişkin detayları duyurdu. Milyonlarca kişi 31 Mart günü seçimlerinde belediye başkan adaylarını, belediye meclis üyelerini ve mahalle muhtarlarını oylayacak. Partilerin tamamı seçim bölgelerinde aday gösterecekleri yerlerde belediye başkan adaylarını açıkladı. YSK, yerel seçimlerde yasakların ne zaman başlayacağına ilişkin bilgileri paylaştı.

YSK 31 Mart Seçim Yasakları

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Yerel seçimlerde propaganda serbestisi ve seçim yasakları ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Propaganda serbestliği oy verilecek günden önceki 10. günde sabah saatlerinde başlayacak. Seçim yasaklarıysa oy verme gününden önceki yani 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00 itibariyle sona eriyor. Seçime katılan bütün siyasi partilerin adayları ve bağımsız adaylar propaganda süresi sona erinceye kadar, herhangi bir kanal üzerinden propaganda yapabilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 00:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler