34 İlde Eş Zamanlı FETÖ/PDY Operasyonu, Çok Sayıda Kişiye Gözaltı Kararı

Bu sabah Muğla, Kocaeli, Çanakkale, ve İzmir merkezli olmak üzere 34 ilde eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

34 İlde Eş Zamanlı FETÖ/PDY Operasyonu, Çok Sayıda Kişiye Gözaltı Kararı

Muğla merkezli 11 ilde, Kocaeli merkezli 9 ilde, Çanakkale merkezli 6 ilde ve İzmir merkezli 8 ilde FETÖ/PDY üyelerine yönelik eş zamanlı bir operasyon başlatıldı. Aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alınarak tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 23 muvazzaf asker ve 6 sivil hakkında gözaltı kararı alındı. Alınan karar üzerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri de sabah saatlerinde Ülke genelinde eş zamanlı operasyon başlattı.

Örgüt üyeleriyle ankesörlü telefonlar aracılığıyla bağlantı kurdukları iddialarıyla; Muğla, İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Diyarbakır Samsun, Yozgat ve Antalya'da daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:47

YORUM EKLE