4 Askerin Şehit Olduğu Kaza İçin Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği Tarafından Yayın Yasağı Getirildi!

Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği aldığı karar doğrultusunda, Çekmeköy’de 4 askerimizin şehir olduğu helikopter kazası ile ilgili yayın yapılmasına yasak koyduğunu açıkladı.

4 Askerin Şehit Olduğu Kaza İçin Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği Tarafından Yayın Yasağı Getirildi!

Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, Çekmeköy’de 4 askerimizin hayatını kaybederek şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili yayın yapılmasına yasak koyduğunu duyurdu.

İstanbul Çekmeköy’ün Kirazlıdere Mahallesi’nde bulunan bir siteye UH-1 cinsi bir askeri helikopter düştü. Hangi sebeple arızaya uğradığı ve düştüğü bilinmeyen helikopterin yere çakılmasının ardından bölgeye birçok ambulans ve itfaiye aracı gönderildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya helikopterde olan 4 askerin hayatlarını kaybederek şehadet mertebesine ulaştıklarını ifade etti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Alınan bilgiler doğrultusunda, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bir site içine zorunlu olarak inen askeri helikopter, halen tespit edilemeyen bir sebepten düştü. Helikopterin düştüğü bölgeye çok sayışa sağlık ve itfaiye personeli sevk edildi.

4 Şehidimiz Var

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olay yerinde bir takım söylemlerde bulundu.

Ali Yerlikaya yaptığı açıklamalarda saat 18:51’den itibaren 4. Kara havacılık alayına ait askeri helikopterin halen tespit edilmemiş bir sebep yüzünden Çekmeköy ilçesinin Kirazlıdere Mahallesi’nde bulunan bir siteye düştüğünü ve olay yerine acil olarak 2 dakika gibi bir süre içinde 112 Acil Servis, 110 İtfaiye ve AFAD ekiplerinin intikal ettiğini ifade etti. Helikopter içinde bulunan 4 askerin yaralı şekilde hastaneye ulaştırıldığını fakat az önce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen bilgi kapsamında 4 askerimizin şehadet mertebesine ulaştıklarını söyledi. Milletimize ve ordumuza başsağlığı dileyen İstanbul Valisi bu yürek burkan olayın herkesi çok üzdüğünü ve olayla ilgili soruşturmanın ilgili kurumlar tarafından başlatıldığını belirtti.

Haberport ekibi olarak, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden askerlerimize Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, tüm Türk Milleti’ne başsağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:28

YORUM EKLE

Popüler Haberler