55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sultanahmet Meydanından Startını Verdi

55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR 2019) bugün saat 11.00'de İstanbul Sultanahmet meydanı Ayasofya Müzesi önünden star verildi.

55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sultanahmet Meydanından Startını Verdi

İstanbul Sultanahmet meydanında başlayan TUR 2019 adı altıda gerçekleşen 55. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun ilk startını 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi. Turda 17 takımdan 119 sporcu pedal çevirecek. Ekiplerin 6'sını Dünya Turu seviyesindeki takımlar oluşturacak. Türkiye ise yarışa milli takım adı altında katılacak. 55. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu 21 Nisan pazar günü tamamlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "İyi bir yarış olacak. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu en önemli yarışlardan biri. Bugün burada startını verdik, Tarihi Yarımada'mızdan çıktı ve 6 gün sonra burada karşılayacağız. Güzel ve iyi bir yarış olmasını temenni ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" diye konuştu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise yarışın önemine dikkat çekerek, "Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Dünya'nın en büyük organizasyonlarından birisidir. Dünya'da denizin altından geçen tek organizasyondur. Katılım ve destek son derece güzel. Biz de katılanlar, destek veren Sayın Valimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız, Bakan Yardımcımız ve Fatih Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. İnşallah kazasız belasız 6 gün sonra tekrar burada buluşmayı ümit ediyoruz" açıklamasında bulundu.

55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldılırken trafik kontrolü için açılan altenatif yollarda da yoğunluklar oluştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:25

YORUM EKLE