8 Bin Bekçi Alımında Hangi İlde Kaç Bekçi Alımı Olacak? 2019 Bekçilik İl Kontenjanları Belli OIdu

8 Bin Bekçi Alımında Hangi İlde Kaç Bekçi Alımı Olacak? Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı ve bu hafta alıma açılması beklenen bekçi alımı için il il ayrılan kontenjan sayısı belli oldu. En çok alım yapılacak iller İstanbul, Ankara ve Bursa olarak dikkat çekiyor.

8 Bin Bekçi Alımında Hangi İlde Kaç Bekçi Alımı Olacak? 2019 Bekçilik İl Kontenjanları Belli OIdu

2019 yılı içinde alımı planlanan 8000 bekçi kadrosu alımları için hangi ile ne kadar kontenjan verildiği detayları basına sızdı.

81 şehrimiz içinde kontenjan ayrılırken alımların bu Çarşamba ilana çıkması bekleniyor. 8000 bekçi alım süreci Mart 2009 da başlayacak, ilanın çıkmasından 1 ay sonra ön başvuru süreci başlar. Başvuru kılavuzunda alım şartları ve ilgili detaylar belli olur. Ön başvuruda önce başvuru ücreti ilgili banka aracılığıyla yatırılır, daha sonra adaylar e-devlet üzerinden Polis Akademisine başvuru yapar ve ön sağlık taramasından geçirilir.

Bu aşamaları geçen adaylar yazılı sınava alınır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar fiziki parkur sınavına girerler. Kazananlar ve yedekler güvenlik soruşturmasının sonucunda bekçilik eğitimine alınırlar.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 23:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler