ABD Adana Konsolosluğu Görevlisi Cezaevine Gönderildi

Konsoloslukta tercüman olarak görev yapmakta olan bir şahsın, silahlı terör örgütü PKK adına eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı ve mahkeme karşısında alınan kararla tutuklandığı belirtildi;

ABD Adana Konsolosluğu Görevlisi Cezaevine Gönderildi
Silahlı terör örgütü PKK’ya karşı sarf edilen kararlı mücadelede neticeler alınmaya devam ediyor. Terör örgütüyle ilişkisi olmasa bile örgütün gerçekleştirdiği hain saldırılara övgü dolu sözlerle bahsedenler de gözaltına alınmakta. Bunun yanı sıra bu hain zihniyeti barındıran bütün şahısların tespiti için de büyük bir çaba sarf edilmekte. Bunun için de devlet kurumlarında görev yapmakta olan bütün şahısların geçmişi detaylı bir şekilde gözden geçirilmekte ve bu şahısların terörle ilişkisi olması durumunda hemen güvenlik güçlerimiz duruma el koymakta. Son zamanlarda özellikle de sosyal medya hesaplarından teröre destek mesajları içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar anında gözaltına alınmıştı.

ABD Adana Konsolosluğunda Tercüman Olarak Görev Yapmaktaydı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan terör soruşturması kapsamında, Adana da güvenlik güçlerimizce geniş çaplı operasyon düzenlendi. Düzenlenen bu operasyonlar sonucunda konsolosluk binasından çıkmak üzereyken yakayı ele veren Uluçay, mahkeme kararıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonra ise bu şahıs hakkında savcılık itiraz etmiş ve yeniden gözaltına alınması istenmişti. Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen işlemlerin ardından mahkeme karşısına çıkarılan Uluçay, mahkeme kararı ile tutuklandı.

Halkı Kışkırtmaya Yönelik Eylemlerde Bulundu

Silahlı terör örgütü PKK’nın üst düzey yetkililerinden olan ve ‘’Behzat’’ kod adlı hainin yakayı ele vermesinin ardından halkı galeyana getirebilmek ve kışkırtmak adına çaba sarf ettiği öğrenilen şahıs, mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleşen operasyon büyük bir başarıyla sonuçlandı.
Sorgusunun ardından ise mahkeme karşısına tutuklama istemiyle çıkmıştı. Ülkemizde haince zihniyet barındırmakta olan ve bu hainlerin gerçekleştirdiği saldırılardan hiçbir zaman nemalanmayan şahıs, şuanda hak ettiği yerde yani cezaevinde.

FETÖ İle de İlişiği Olduğu Ortaya Çıktı

Konsolosluk tercümanı şahsın evinde yapılan aramalar sonucunda da aynı zamanda 21 adet 1 dolar ele geçirildiği aktarıldı. Ele geçirilen dolarların ardından ise bu şahsın aynı zamanda FETÖ ile de ilişiği olabileceği iddiaları öne sürüldü. Şuana kadar bu durum hakkında yetkililerimiz veya görevlilerimiz hakkında net bir açıklama bulunmamakla birlikte, yapılan arama çalışmaları durumun bu yönde olduğuna işaret ediyor.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 23:11

YORUM EKLE