ABD askerlerine İncirlik üssünde askeri eğitim

ABD askerleri İncirlik Üssü'nde tatbikat yaptı! Suriye'ye yakın tarihte bombalı saldırı düzenleyen ABD'nin İncirlik'teki askerleri acil durum ve kazaya karşı eğitim gerçekleştirdiler.

ABD askerlerine İncirlik üssünde askeri eğitim

Amerika Birleşik Devletleri, İncirlik Üssü'ndeki 39. kanat komutanlığında görev yapmakta olan askerleri için acil durum ve kaza tatbikatı gerçekleştirdi. Suriye'ye yakın zamanda füzeyle saldıran ABD'nin üssündeki tatbikat saldırının hemen sonrasında gerçekleştirilince dikaktleri de üzerine topladı. Rusya ile ilişkilerinde de gerilimin sürdüğü öne sürülen ABD'nin tatbikat görüntüleri intenette de paylaşıldı.

UÇAK KAZASI VE YARALI ASKERLERE MÜDAHALE ÇALIŞMASI

Tatbikat için platoya kaza yapmış bir uçak modeli yerleştirildi. Alev almış olan uçağa yangın söndürme müdahalesi yapıldı. Tüm askerler acil müdahale için eğitim aldılar. Ayrıca alanda yaralı askerler de bulundu. Sağlık ekipleri de yaralı askerlere müdahale için tatbikat gerçekleştirdiler. Olası durum tatbikatı olarak tanımlanan süreç İncirlik Üssü 39. Kanat Komutanlığı'nda gerçekleştirildi.

Kurumun sosyal medya araçları üzerinden yapılan bilgilendirmelerde bu eğitimin olası bir durum karşısında hazırlıklı olmak adına gerçekleştirildiği beyan edildi. ABD'nin Adana'da bulunan İncirlik üssünde uzun zaman sonra ilk defa bu tarz bir çalışma gerçekleştirmesi ve bu çalışmanın Suriye'ye yapılan füzeli saldırı sonra yapılıyor olması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 18:04

YORUM EKLE