Acil durum yönetimin nedir? Bakan Soylu acil yönetime geçildiğini açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu acil yönetime geçildiğini açıkladı! Peki Acil durum yönetimin nedir? Hangi durumlarda uygulanır? Detaylar haberimizde yer alıyor..

Acil durum yönetimin nedir? Bakan Soylu acil yönetime geçildiğini açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüs sebebi ile alınan tedbirlerin arttırıldığını ve acil durum yönetimine geçildiğine açıkladı. Soylu, Türkiye’de yaşayan insanların yarısının sokağa çıkmadığını ve önlemlerin devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Soylu sözlerinin devamında, Acil durum merkezleri kurduklarını ve bu merkezlerde grup halinde bulunan insanlara müdahale edildiğini, bu insanlara uyarılar yapıldığını söyledi. Birçok yerde caddelerin gezmeye kapatıldığını ve bazı binalarında karantina altına alındığını söyledi Ayrıca ülke çapında da bazı mahalle ve köylerin karantinaya alındığını açıkladı.

25 milyon nüfus 20 yaşın altında, 8 milyon 65 yaşın üzerinde olduğundan belli bir kısmın ise hastalılardan dolayı toplamda 40 milyonun sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğu bunun dışında ise kendi isteğiyle çıkmayan da milyonlarca insanın bulunduğunu söyledi. Bu şekilde devam edildiğinde kısıtlamalara gerek olmayabileceği ancak salgının ikinci dalgasının ülkemizde yaşanması halinde yeni tedbirler alınabileceğini ekledi.

Dolar ne durumda? Koronavirüs tedavi edilebilecek mi? Son transfer açıklamaları neler? Tümü ve daha fazlası Haberport mobil uygulamasında! HEMEN İNDİR>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook’ta haberleri takip etmek istiyorsan, şimdi sen de Facebook Grubumuza Katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 01:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler