Adalet Binasının Akıbeti Netleşiyor

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yeni yerleşkesi için çalışmalar sürüyor. Akıbeti merak edilen MİT’in tarihi yerleşkesinin Adalet Bakanlığı’na tahsis edileceği açıklandı.

Adalet Binasının Akıbeti Netleşiyor

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yeni binası kısa bir süre sonra tamamlanacak. Taşınma işlemleri gerçekleşmeden önce, mevcut tarihi binanın ne olacağı merak ediliyordu. Tarihi yerleşkenin Adalet Bakanlığı’na tahsis edileceği ve Ankara’daki mahkemelerin tek çatıda toplanacağı duyuruldu. Yeni adliye MİT’in eski binalarında mevcut olacak.

MİT, 1970’den beri Yenimahalle Yerleşkesi’nde hizmet vermekteydi. Etimesgut Bağlıca’da yeni karargaha taşınma işlemleri çok yakında başlayacak. Adalet Bakanlığı’nın da Yenimahalle yerleşkesi ile ilgili çalışmaları başlattığı ifade ediliyor.

Ankara Adliyesi Yetersiz Kalıyor

Yeni adliye yerleşkesiyle ilgili pek çok iddia söz konusuydu. Çünkü 1989 yılında Sıhhiye’de açılan Ankara Adliyesi yetersiz kalmaktaydı. Bundan dolayı da mahkemeler farklı binalara taşınmaktaydı. Şuanda da Ankara adliyesi mahkemeleri 8 farklı binada hizmet vermekte. Yenimahalle yerleşkesine geçişle birlikte artık avukatlar ve vatandaşlar binalar arasında dolaşıp durmayacak.

Adalet Bakanlığı’nın bu konu üzerinde çalışma yaptığı bilinmekteydi. Ancak ulaşım araçlarına yakın olmadığı için pek çok yerden vazgeçilmişti. Şimdilerde ise Bakanlık tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, Yenimahalle yerleşkesine geçileceği iddiaları yankılanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler