Adana merkezli 5 ilde silahlı organize suç örgütü operasyonu, 74 gözaltı

Adana merkez olmak üzere 5 ayrı ilde, silahlı organize suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında örgüte üye olmak suçlamasıyla 74 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana merkezli 5 ilde silahlı organize suç örgütü operasyonu, 74 gözaltı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, silahlı suç örgütüne yönelik bir soruşturma başlattı. Başlatışan soruşturma kapsamında ise Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana merkez olmak üzere 5 ayrı ilde çalışmalar başlattı.

Rüşvet, adam öldürme, çek senet tahsilatı ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı ileri sürülen 74 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartılan soruşturma kapsamında şüphelilerin Adana, Konya, Mersin, Mardin ve İzmir'de kaldıkları 87 adres tespit edildi. 

Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda daha önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve özel harekat polisleri, aralarında cezaevi müdürü ve polisin de olduğu çok sayıda şüpheliyi gerçeklşetirdikleri baskınlarda gözaltına aldılar.

Gözaltına alınan şüpheliler ekipleri tarafından önce Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden Soruşturmanın hala devam edttiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler