Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink Davasında Sürpriz Tahliye

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde dün yapılan duruşmada, Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada eski jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale ve gazeteci Ercan Gün tahliye edildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink Davasında Sürpriz Tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu yargılanan 4 sanıktan dönemin jandarma istihbarat görevlisi yüzbaşı Muharrem Demirkale ve gazeteci Ercan Gün'ün tahliyesine karar verildi. Başka suçları da mevcuttan tutuklu bulunan iki sanık tutuklu olarak kalmaları ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Eski İstihbarat Daire Başkanlığı Personel Şube Müdür Yardımcısı Aydın Patan ve cinayet döneminde İstanbul'da polis memuru olarak görev yapan Özcan Özkan'ın görevli oldukları yerden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı sağlanarak tanık sıfatıyla beyanları alındı.

Eski İstanbul Valisi Muammer Güler ve Vali Yardımcı Ergün Güngör'ün de arasında bulunduğu tanıkların dinlenmesine karar verilmesi dolayısıyla duruşma, 11 Haziran tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 21:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler