Akın Öztürk, Hakime Söylenmemesi Gereken Sözler Söylemiş

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe kalkışmasında en çok konuşulan isimlerden olan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk, hakime küfür etti.

Akın Öztürk, Hakime Söylenmemesi Gereken Sözler Söylemiş
15 Temmuz gecesinde bölücü terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışan darbe kalkışmasında büyük bir rol oynayan hainlerden olan Akın Öztürk, mahkeme salonunda hakime kullanılmaması gereken kelimeler kullandı. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi olan Orgeneral Akın Öztürk’ün örgütle olan bağlantıları tamamen ortaya çıktı. Böyle bir durumun meydana gelmesini sağlayan tanık ifadeleriyle birlikte hazırlanan iddianamede darbeci Akın Öztürk’ün örgüte karşı görev yapmakta olan bütün askeri hakimleri birer birer görevlerinden uzaklaştırdığı ortaya çıktı.

Tayinin Çıkacak, Haberin Var mı?

İzmir Hava Eğitim Komutanlığı Askeri Savcısı Tayyar Güneri, hayatı boyunca her zaman terör örgütüne karşı durduğunu ve her zaman örgüt üyelerine karşı dimdik bir duruş sergilediğini belirtti. İzmir’e tayin edilmeden 2-3 ay önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nde görevli askerin ‘’Tayinin çıkacak, haberin var mı?’’ dediğini belirtti. Bununla birlikte kendisinin ise ‘’Hayır, neden tayinim çıksın zaten yeni İzmir’e geldim.’’ cümlelerini sarf ettiği belirtildi. Geçen bu telefon konuşmasının ardından ise Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’e diyaloğu anlatması üzerine, Öztürk’ün kendisine bağırdığını belirtti.

15 Temmuz Gecesi Ülkemizi Yerle Bir Etmek İstediler

Darbe kalkışmasını gerçekleştirme girişiminde bulunan darbeci hainler, ülkemizi yerle bir etme girişimlerinde bulundular. Siyasi bir kalkışma gerçekleştirerek ülkemiz yönetimini görevden el çektirmek isteyen hainlerin bütün çabası sonuçsuz kaldı. Her ne kadar yıllarca askeri eğitim alan hainler böylesine bir kalkışma gerçekleştirmek isteseler de, darbeye yeteri kadar destek alamadılar.

Vatansever askerlerimiz darbecilerle çatışmış ve darbecilerin hainliklerinin önünde durmuşlardır. Böylelikle darbe kalkışmasının gerçekleştirilmesi sadece hayal olmuş ve vatandaşlarımızla birlikte demokrasi bilincimiz tam anlamıyla yerleşmiştir. Geleceğimiz önünde engel teşkil edebilmek için aynı zamanda genç neslimizin zihinlerini bulandırmak isteyen bütün hainler, büyük bir başarısızlık almışlardır. İlerleyen zamanlarda da gerçekleştireceklerini iddia ettikleri bir diğer darbe kalkışması da sadece palavra olarak kalmış ve ülkemiz meydana gelebilecek her türlü hainliğe karşı gözlerini dört açmıştır.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 00:04

YORUM EKLE