Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un ulrta lüks yatı Datça açıklarına demir attı; Jeff Bezos kimdir?

Dünyanın en zenginleri listesinin ilk sırasında yer alan Jeff Bezos'a ait lüks yat Datça açıklarına demir attı. Bezos'un yatta olup olmadığı bilinmezken 136 metre uzunluğundaki yat Datça'da ilgi odağı oldu.

Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un ulrta lüks yatı Datça açıklarına demir attı; Jeff Bezos kimdir?

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zenginler listesinin ilk sırasında bulunan 55 yaşındaki Jeff Bezos'a ait 'Flying Fox' isimli mega lüks yat Muğla'nın Datça ilçesi açıklarına demir attı.


Bezos'un yatta bulunup bulunmadığı henüz açıklık kazanmadı fakat 400 milyon dolar değerindeki mega yat Datça'da ilgi odağı oldu.

Twitter'da lüks yata ilişkin paylaşımlar merak uyandırırken, Datça Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilişkin esprili bir paylaşımda bulundu.

Belediyenin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Yarın Basın Yazanesi'ne çaya gelmek istedi, bilemiyoruz." denildi.

Alman Gemi inşa şirketi Lürssen'in 2019 yılı üretimi mega yat 136 metre uzunluğunda. Genişliği 22,5 metre olan süper yatta 12 metrelik yüzme havuzu var. Toplamda 22 kişilik misafir kapasitesinin yanı sıra 54 kişilik mürettebata sahip olan yatta 11'i VIP konuklar için olmak üzere 36 kabin mevcut.

Ayrıca yatta özel teras ve ebeveyn banyolarının yanı sıra yat 2 helikopter pistine sahip.

JEFF BEZOS KİMDİR?

Jeff Bezos, 12 Ocak 1964 tarihinde Amerika'nın New Mexico eyaletinde dünyaya geldi. Amazon isimli kuruluşun CEO'su olan Bezos, dünya genelinde e-ticaretin gelişmesine olanak sağlayan isimler arasında yer almaktadır. Jeff Bezos'un hareketi, Time Dergisi tarafından 1999'da Yılın Kişisi seçilmesine olanak sağlamıştır. Amazon'un haricinde havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin'in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın aldı.

2018 verilerine göre Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ismi olarak kayıtlara geçti. Bill Gates, 90 milyar dolarlık servetiyle bu yıl ikinci sırada yerini korudu.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 11:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler