Ankara'da bisikletli polislerden oluşan Martı Timleri göreve başladı!

Ankara’da yeni bir uygulama daha hayata geçiriliyor. Martı Timleri olarak adlandırılan bisikletli ekipler oluşturulmuş durumda. Ankara’da Bisikletli Polisler Göreve Başladılar! Bu ekiplerin Eymir Gölü ve Mogan Parkı etrafında görev yapacakları ifade edildi…

Ankara'da bisikletli polislerden oluşan Martı Timleri göreve başladı!

Ankara’da Bisikletli Polisler Göreve Başladılar!

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü kapsamında ortaya konan bisikletli polis ekipleri “Martı Timi” ismini aldılar.

Mogan Gölü Sahil Parkı’nda Martı Timlerine yönelik olarak tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın talimatı ile ortaya konan 8 kişilik bisikletli polis timinin bugünden itibaren Ankara Mogan Parkı ve Eymir Gölü çevresinde yaz ayları boyunca hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.

Vatandaşların aileleri ile zaman geçirdikleri bölgelerden olan Eymir ve Mogan gölüne araç girişine izin verilmeyen noktalarda çalışacak olan Martı timleri, bu bölgelerde genel olarak güvenliğin ve kamu huzurunun sağlanması için çabalayacaklar.

Diğer yandan, bu iki park dışındaki park ve piknik alanlarında vatandaşlardan talep gelmesi halinde yeni Martı timleri oluşturulacak.

Martı Timleri hafta içi 13.00 ile 21.00 saatleri arasında, hafta sonlarında ise 10.00 ile 21.00 saatleri arasında görev başında olacaklar.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler