Ankara için kritik uyarı geldi! Meteoroloji kar haberi verdi

Aralık ayına girilmesiyle birlikte Türkiye'de sıcaklıklar mevsim normallerine dönerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ani geçiş sonrası Ankara için kritik uyarı verdi! Güncel bilgilere göre meteoroloji uzmanları Ankara için kar haberi verdiler.

Ankara için kritik uyarı geldi! Meteoroloji kar haberi verdi

Sonbahar'ın son günlerine kadar Türkiye'de ülke genelinde sıcaklıkların mevsim ortalamalarının 6-8 derece üzerinde seyretmesinin ardından Aralık ayı ile beraber kış soğukları da ülkeye giriş yaptı. Doğuda sıcaklıklar daha hızlı gerilerken, batıdan ülkeye giriş yapan soğuk hava etkisi ise Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde ani bir geçiş yarattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3 günlük periyod içerisinde birçok nokta için yağış uyarıları verirken, Ankara için kritik bir veri güncellemesi yapıldı ve kar haberi geldi. Bu hafta etkili olacağı düşünülen kar yağışı hakkında net tarih bilgisi de paylaşıldı.

Değerlendirmeler Bu Haftayı Gösteriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün henüz yayınladığı Ankara için 5 günlük hava durumu raporuna göre, bu hafta içi kenti bulutlu ve parçalı bulutlu bir hava bekliyor. Sıcaklıkların ortalama olarak -4/10 derece aralığında değişeceğini gösteren rapora göre 4 Aralık Çarşamba günü kentte kar yağışı olacağı da görülüyor. Aynı gün içerisinde Ankara'nın çeşitli noktalarında karla karışık yağmurun da meydana gelebileceği bilgisi paylaşıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 23:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler