Askerlik Süresi 9 Aya Düşecek mi? Tek Tip Askerlik Nedir? MSB Tek Tip İçin Son Düzenlemeler Yapılıyor!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerlik çalışmalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulduğunu duyurdu. Milyonlarca asker adayının merak ettiği Askerlik Süresi 9 Aya Düşecek mi? sorusu ve tek tip askerlik projesi detayları ortaya çıktı.

Askerlik Süresi 9 Aya Düşecek mi? Tek Tip Askerlik Nedir? MSB Tek Tip İçin Son Düzenlemeler Yapılıyor!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz gün tek tip askerlik çalışmalarının tamamlandığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşılacağını duyurdu. Askerlik görevini yerine getirmeyi bekleyen milyonlarca kişi tek tip askerlikle ilgili detayları merak etmeye başladı.

Akar, askerlik süresinin kısalacağı noktasında açıklamalarda bulundu. Bakanlıkların ve ilgili kuruluşların süreç için kalıcı çözüm üretmeye çalıştığını anlatan Akar, konunun bir daha gündeme gelmemesi gerektiğini paylaştı.

Askerlik 9 Aya Düşebilir

Yeni sistemle ilgili henüz netleşmiş bir bilgi söz konusu değil ancak tek tip askerlik ile sürenin 9 aya kısaltılacağı ifade ediliyor. Düzenlemelerle profesyonel bir askerlik sistemi amaçlandığını konuşan Akar, şuanda Türkiye’de pek çok bölgede profesyonel asker oluşturulduğunu belirtti.

Son Şekil Verildi

Bakanlıkların konuyla ilgili görüşlerinin önem mahiyeti taşıdığını duyuran Akar, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile görüşme yapılacağını paylaştı. Bakanlıklar ile yapılacak görüşmeler sonucunda çalışmalarda birtakım düzenlemeler yapılabileceği bildirildi. Çalışmaların tamamlanması halinde kanun teklifi halinde TBMM gündeminde yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 16:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler