Aydın'ın Efeler ilçesindeki pis kokunun sebebi belli oldu

Aydın’ın Efeler ilçesini akşam saatlerinde saran pis kokunun sebebi belli oldu. Vatandaşları bir hayli zorlayan pis kokuyla ilgili Aydın Valiliği’nden bir açıklamada yapıldı. Aydın Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, kokunun çöp yanmasından dolayı meydana geldiği belirtildi.

Aydın'ın Efeler ilçesindeki pis kokunun sebebi belli oldu

Aydın’ın Efeler ilçesinde ortalığı bir anda kötü bir koku sardı. İlçedeki pis koku sebebiyle bölgedeki vatandaşlar paniğe kapıldı. Pis koku ihbarlarının ardından bölgeye polis ekipleri geldi ve kokunun nedenini araştırmaya başladı. Ancak polis ekiplerinin çalışmaları pis kokunun nedenini bulmak için yetmedi.

Adnan Menderes, Çeştepe, Güzelhisar, Osman Yozgatlı Mahalleleri pis kokunun en çok hissedildiği yerler oldu. Vatandaşların ihbarı üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri kokunun kaynağını bulmak için çeşitli çalışmalar yaptı.

Aydın’daki Pis Kokunun Kaynağı Belli Oldu  

Aydın Valiliği Efeler ilçesindeki pis kokunun Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından araştırılacağını bildirmesi sonrasında, kokunun çöp yangınından dolayı olduğu ortaya çıktı.

Aydın Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Kıymetli Aydınlılar şehre yayılan kokuyla ilgili Çevre Şehircilik Müdürlüğü elemanlarının ön tespitine göre, Belediye Katı Atık bertaraf tesisleri yakınında yer alan Zindanderesi'nde içinde plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Ekiplerimiz şehrin etrafındaki diğer kirletme ihtimali olan unsurları da süratle denetlemeye devam etmekte olup ek bilgiler geldiğinde ayrıca açıklama yapılacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler