Bakan Hulusi Akar ve TSK komutanları sınır hattında

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki komutanlarla birlikte Şanlıurfa’ya gelerek Barış Pınarı Harekatı ile ilgili gelişmeleri yerinde inceledi. Burada önemli açıklamalarda bulunan Akar, ABD ve koalisyon askerlerinin vurulması iddialarını yalanladı.

Bakan Hulusi Akar ve TSK  komutanları sınır hattında

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte dün gece Şanlıurfa'ya geldi. 

Suriye sınırında yaşanan gelişmeleri yakından incelemek ve sınırda kurulan Harekat merkezinden detaylı bilgi almak için burada toplantı yapan Akar ve bereberindeki komutanlar sabahın ilk saatlerine kadar görüşmelerini sürdürdüler.

Barış Pınarı Harekatı’ndaki son gelişmeleri ve harekattaki son durumu sahada incelemek için sınıra gelen Bakan Akar, "Vatanımız ve milletimiz için bir kez daha başaracağız." diyerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin çok büyük bir mücadeler verdiğini vurguladı.

Ayn El Arap'ta ABD gözlem noktalarının TSK askerlerinin hedefinde olduğu iddiaları hakında bir açıklama yapan "Kesinlikle ABD ve koalisyon askerinin vurulması söz konusu değil. Zaten karargâhlarımızla ABD’liler arasında gerekli koordinasyon yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:03

YORUM EKLE