Bakan Pakdemirli Tarım Bakanlığı 10 bin 551 Personel Ataması için DPB ve Maliye'ye Talepte Bulundu

Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin 551 personel alımı yapılması için DPB ve Maliye’ye talepte bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ilgili atamalar için yetkili yerlere talepte bulunduklarını ifade etti.

Bakan Pakdemirli Tarım Bakanlığı 10 bin 551 Personel Ataması için DPB ve Maliye'ye Talepte Bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa Milletvekili Bekir Beşevirgen tarafından sunulan personel alımı ile ilgili önerge hakkında, Maliye ve DPB’ye 10 bin 551 sözleşmeli personel alımı için başvurduklarını belirtti.

Bakanlık tarafından 6 Şubat’ta Bekir Beşevirgen’in talebine yanıt verildi. Verilen yanıta göre bakanlık personel ihtiyacı ÖSYM aracılığıyla yapılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin 551 sözleşmeli personel ihtiyacına yönelik atamalar için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı’na taleplerini iletti.

Bakanlık Bekir Beşevirgen’in önerisine dair cevapları yazılı bir metinle duyurdu. Metinde bakanlığın Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev almak için toplam 10.551 sözleşmeli personel için gerekli başvuruların yapıldığı belirtildi.

Bakanlığın Cevap Metni

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan cevap

CHP Manisa Milletvekili Bekir Beşevirgen

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 16:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler