Bakan Soylu'dan Barış operasyonu açıklaması; Önümüzdeki süreç YPG/PKK meselesi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fırat'ın doğusuna düzenlenmesi planlanan olası operasyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, 15 Temmuz sonrasında çözülen güvenlik problemlerinin sonuncusunun YPG/PKK meselesi olduğunu söyledi.

Bakan Soylu'dan Barış operasyonu açıklaması; Önümüzdeki süreç YPG/PKK meselesi!

Karabük Üniversitesi 2019-2020 Akademik yıl açılış törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Şehitler konferans salonunda bir konuşma yaptı. Konuşmasında Suriye'ye karşı düzenlenmesi planlanan olası operasyonlarla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, harekatla ilgili detaylar paylaştı.

Türkiye'ye dönük olarak bölgede planlanan barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanların aslında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmakta olduğu vurgusunu yapan Bakan Soylu, Batı'nın bu konuda samimiyetsiz olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye'nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye'ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz'dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır"

"Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 13:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler